Liga Letnia 2016: Las Vegas – półfinały

(4-3) Minnesota Timberwolves 93-83 Phoenix Suns (4-2)

Timberwolves przegrywali już dwucyfrową różnicą punktów w pierwszej połowie, jednak po przerwie prowadzeni przez Tyusa Jonesa zaczęli odrabiać straty i ostatecznie kontrolowali przebieg spotkania do samego końca. Wolves zdominowali strefę podkoszową, wygrywając w pomalowanym 56-22. Zatrzymali także swoich przeciwników na 35.7% skuteczności z gry.

T. Ulis – 11 pkt, 7 as, 4 TO, 5/21 FG

(4-3) Cleveland Cavaliers 79-85 Chicago Bulls (6-0)

Przegrywając 46-36 wchodząc w trzecią kwartę, Bulls wzięli się to roboty, zaliczyli run 17-4 i objęli prowadzenie. Od tamtego czasu drużyny zmieniały się regularnie na prowadzeniu, ale po trójce Denzela Valentine’a na 2 minuty przed końcem Byki nie oddali już wygranej. Bulls trafiali zaledwie 36.4% z gry, ale popełnili tylko 7 strat i wygrali walkę w „paint” 32-18.