Raymond Felton przenosi się do Clippers

W ostatnich kilku dniach aż pięć różnych ekip starało się o zatrudnienie Raymonda Feltona i ostatecznie doświadczony rozgrywający przejdzie do Los Angeles Clippers. Felton podpisze minimalny, roczny kontrakt wart nieco ponad półtora miliona dolarów.

raymond felton

Clippers zapewnili sobie tym samym, bardzo niskim kosztem, solidny back-up dla Chrisa Paula. 32-latek w ubiegłym sezonie zagrał 80 meczów w barwach Dallas Mavericks, zaliczając średnio 9.5 punktu (40.6% z gry, 28.2% za trzy), 3.6 asysty i 3.2 zbiórki w 27 minut gry.

Felton będzie właściwie trzecim rozgrywającym w zespole Clippers, ale należy się spodziewać, że młody Austin Rivers będzie także grał na pozycji rzucającego obrońcy. Ich trzeci point-guard z ubiegłego sezonu – Pablo Prigioni – podpisał niedawno umowę z Houston Rockets.

32-latek ma za sobą całkiem niezłą serię play-offów przeciwko Oklahoma City Thunder, w której przy kontuzji Derona Williamsa zaliczał średnio 15 punktów na mecz, trafiając ze skutecznością 46.4% za trzy punkty.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *