Matt Barnes trafia do Sacramento

Memphis Grizzlies pozyskali na początku tego offseason Chandlera Parsonsa i nie zdecydowali się na zatrzymanie w składzie Matta Barnesa. 36-letni skrzydłowy dołączy w przyszłym sezonie do Sacramento Kings, z którymi podpisał dwuletni kontrakt na 12 milionów dolarów. Drugi rok umowy będzie opcją zawodnika.

Matt Barnes

Barnes grał w Sacramento, w drugim sezonie swojej kariery (2004/05). Łącznie w ciągu 13 lat w NBA występował już w barwach dziewięciu drużyn. Pozyskanie Barnesa być może jest zapowiedzią wymiany z udziałem Rudy’ego Gaya, który jest łączony z Pacers.

Ubiegły sezon, Barnes spędził w Memphis Grizzlies, gdzie w 76 spotkaniach zaliczał średnio 10 punktów i 5.5 zbiórki. Wciąż jest zawodnikiem w typie 3-and-D, jednak jego skuteczność pozostawiała ostatnio wiele do życzenia (32.2% za trzy punkty).

By zwolnić miejsce dla Barnesa, Sacramento zrezygnowało z oferty kwalifikacyjnej, przedstawionej wcześniej Sethowi Curry’emu. Młodszy brat Stephena stał się więc niezastrzeżonymi wolnym agentem.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *