Jamal Crawford zostaje w Clippers!

Pomimo początkowych nieporozumień, Jamal Crawford dogadał się z włodarzami Los Angeles Clippers i zostanie w zespole prowadzonym przez Doca Riversa. Crawford podpisze trzyletnią umowę wartą 42 miliony dolarów. Ostatni rok jego kontraktu będzie tylko częściowo gwarantowany.

jamal crawford

Początkowo, Clippers chcieli zaproponować mu roczny kontrakt wart 12 milionów dolarów, po czy Crawford rozpoczął rozmowy z innymi drużynami. Ostatecznie, 36-latek powrócił jeszcze do rozmów z Clippers, które po nieudanej próbie namówienia Kevina Duranta, przyniosły zamierzony skutek dla obu stron.

Ostatecznie plan Doca Riversa, by zostawić w składzie większość wolnych agentów udał się w 60%. W Mieście Aniołów zostają bowiem Crawford, Austin Rivers i Wesley Johnson, a odejdą Jeff Green i Cole Aldrich.

Crawford w ubiegłym sezonie po raz trzeci w karierze wygrał nagrodę dla Rezerwowego roku (dwa razy w barwach Clippers), zaliczając średnio 14.2 punktu (40.4% z gry i 34% za trzy punkty) i 2.3 asysty w 26.9 minuty na mecz.

Crawford ponownie będzie więc pierwszą opcją ofensywną z ławki Clippers. Mimo 36 wiosen na karku wciąż potrafi wypracować sobie pozycję do rzutu oraz wejść pod kosz, chociaż jego efektywność pozostawia już wiele do życzenia.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *