Stotts na dłużej w Portland

trail blazersKibice drugiej największej rewelacji Zachodu, Portland Trailblazers, mogą spać spokojnie. Drugi w głosowaniu na Trenera Roku 2016 – Terry Stotts – zostaje w klubie ze stanu Oregon na kolejne 3 sezony. Stotts, który poprowadził Blazers do drugiego podczas lat swojej pracy – półfinału konferencji – zarobi za każdy kolejny rok 5 mln USD.

Wprawdzie rok temu Blazers mieli o 7 wygranych więcej – 51 – jednak szybciej ‚pojechali na ryby’ i zakończyli sezon na pierwszej rundzie play off. Tym razem , mimo braku LaMarcusa Aldridge’a , doszli do drugiej rundy P.O. i zadali wiele trudu Mistrzom NBA – Golden State Warriors. Stotts bardzo odważnie wprowadzał młodych zawodników jak C.J. McCollum czy Mo Harkless, a ci z kolei na obdarzane zaufanie odpowiadali świetną grą i postępami indywidualnymi (McCollum wygrał MIP Award).

Stotts pracuje w Portland od 4 sezonów i w tym czasie, tylko podczas pierwszego roku pracy (2012-13) nie awansował do rozgrywek posezonowych. W cztery lata wygrał 182 spotkania regular season, przegrywając 146. Teraz, po prolongacie, jego kontrakt wygaśnie w 2020 roku. W poprzedniej dekadzie, z mniejszym powodzeniem, Terry pracował w Atlancie oraz Milwaukee. Ma on też na koncie tytuł Mistrza NBA z Dallas Mavericks i jako asystent Ricka Carlisle, z 2011 roku.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *