Stuprocentowy Tony Allen (12/12 !)

Oklahoma City Thunder v Memphis Grizzlies - Game ThreeTony Allen wziął sobie mocno do serca ostatnią, ligową konfrontację z Kobem Bryantem. Wprawdzie przegraną (100-107) w Staples Center, ale Tony – specjalista od defensywy – Allen przeszedł do historii 70. rozgrywek ligi. Obrońca Grizzlies zdobył 27 punktów, trafiając wszystkie 12 rzutów z gry!

 

12/12 to najlepszy indywidualny wynik w tych rozgrywkach, co ciekawe 27 punktów to również rekord sezonu Tony’ego, który pobił o jeden punkt swój najlepszy wynik z konfrontacji przeciwko Cavaliers. Allen się mocno rozkręcił rzutowo i punktowo , bowiem dla niego rzadkością jest zdobycie 20 punktów w dwóch meczach jednego miesiąca…Akurat w marcu ta sztuka udała mu się dwukrotnie (22 pkt, przy wygranej 113-102 przeciwko L.A. Clippers).

Kobe Bryant w swoim ostatnim pojedynku przeciwko topowemu defensorowi ligi, zanotował 20 oczek, przy skuteczności 7/18 z gry. Prym na parkiecie w Staples Center wiódł autor 22 oczek Jordan Clarkson. Obrońca L.A. trafił 8 z 13 rzutów , dostając solidne wsparcie i 18 oczek  oraz 6 zbiórek ze strony Brandona Bassa (7/10 z gry).

10. z rzędu mecz, z powodu kontuzji, pauzował Mike Conley. Jordan Farmar, który trafił do Memphis na zasadzie 10-dniowego kontraktu, zanotował 8 pkt i 5 as przeciwko byłym kolegom z Lakers…

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

3 komentarze

  1. tmht pisze:

    Jaki i czyj był najwyższy 100% dorobek punktowy w historii NBA?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *