Wrzuta dnia : strzelecki pojedynek debiutantów

emmanuel-mudiay_q7sveytbwiiz10kkraweju8ajOzdobą minionej nocy, był strzelecki pojedynek Emmanuela Mudiay’a z Devinem Bookerem. Booker, obrońca Phoenix Suns, w pięciu ostatnich spotkaniach trzy razy przekraczał granicę 30 punktów, zdobywając tym razem rekordowe , w krótkiej karierze zawodowej , 35 oczek. Co ciekawe , gracz Słońc przeskoczył w zdobywaniu trzydziestek faworyta do ROTY – Karla Anthony’ego Townsa. KAT miał do tej pory trzy podobne spotkania, a Booker po wizycie w Denver ma cztery podobne występy.

Devin popisał się 16 punktami w samej trzeciej odsłonie, 25 podczas drugiej połowy. Co więcej, w ostatnich 27 z 32 spotkań Booker popisywał się double figures (podwójne zdobycze punktowe).

Mimo wszystko Suns przegrali wysoko w Denver, aż 98-116, pozwalając miejscowym Nuggets na 27 wygraną w rozgrywkach. Ojcem wygranej drużyny Mike’a Malone’a okazał się Emmanuel Mudiay. Pierwszoroczniak rozgrywał najlepsze pod względem skuteczności spotkanie w karierze, trafiając 13 z 20 rzutów z gry ( w tym cztery trójki). Łącznie Mudiay zanotował 30 oczek. Dzięki niemu Nuggets wygrali w trzecim, w serii meczu.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

6 komentarzy

 1. pablo pisze:

  Booker i jego ostatnie 5 gier:
  Miami 34 pkt, Orlando 14 pkt, Memphis 27 pkt, NY 32 pkt, Denver 35 pkt,
  Więc w ostatnich 3/5 spotkaniach :)

  • Woy pisze:

   „KAT miał do tej pory trzy podobne spotkania, a Booker po wizycie w Denver ma cztery podobne występy.”
   CHODZI O CAŁY SEZON
   w ostatnich pięciu, trzykrotnie co do Bookera

 2. majecha pisze:

  Booker ma 19 lat … myślę, że będzie to drugi Alan Houston albo nawet Clay Thompson.

 3. Blasiacco pisze:

  obyś majecha miał rację i oby Book już zawsze grał dla Słońc

 4. Juzek pisze:

  Ciekawe tylko ile minut będzie dostawał przy zdrowych Bledsoe i Knighcie

 5. Blasiacco pisze:

  Coś czuje, że latem Bled albo Knight (raczej ten drugi) zostanę przehandlowani – chyba, że Knight będzie z ławki wychodził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *