Pech Marca Gasola…

Marc-Gasol-1024x576Pierwsza kwarta przeciwko Portland Trailblazers okazała się koszmarem hiszpańskiego podkoszowego. Pomeczowe prześwietlenie wykazało złamanie w prawej stopie Marca Gasola. Wniosek, środkowego Memphis Grizzlies czeka dłuższa przerwa w grze.

31-letni, młodszy z braci Gasol, rozegrał 52 mecze 70. sezonu NBA, podczas których notował średnie 16.7 pkt – 7 zb – 1.35 blk. Hiszpan jest w pierwszym roku swojego nowego, 5-letniego kontraktu, który parafował przed rozpoczęciem biegnącego sezonu. Dodatkowo, w zeszłym sezonie przeszedł on do historii Grizzlies i Meczu Gwiazd, stajac się pierwszym starterem w dziejach ligi , z zespołu z Miasta Elvisa.

Na koniec poprzedniego sezonu młodszy Gasol znalazł się również w Najlepszej Piątce NBA. Natomiast wcześniej , w 2013 roku, wybrano go Najlepszym Defensorem ligi. Jego Grizzlies zajmują obecnie 5 miejsce w Konferencji Zachodniej, z bilansem 30-22.  W sezonie 2013-14 Marc przeszedł najcięższą kontuzję w swoim sportowym życiu, ze względu na uraz kolana pauzował 2 miesiące. Kto wie, czy obecny uraz nie spędzi mu dłuższego snu z powiek ?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

5 komentarzy

  1. Mike pisze:

    „(…) przeszedł on do historii Grizzlies, stajac się pierwszym starterem w dziejach ligi (…)” zabrakło czegoś :) Za bycie „starterem” przechodzi się do historii?

  2. qumawan pisze:

    a może by tak ściągnąć Larry’ego Sandersa, dużo plotek jest o jego powrocie?!

  3. Elemello pisze:

    A Brandon Wright nie ma przypadkiem wrócić po All Star Game? Co prawda nie jest to Gasol, ale solidny zawodnik. Już wolałbym jego niż Asika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *