Telegram z Enbiej – 7/01/16

ATLANTA HAWKS (22-15) – PHILADELPHIA 76ERS (4-34) 126-98

Szóstki przez świetną postawę Hawks w drugiej odsłonie (23-39) nie miały szans na kolejną , trzecią wygraną. Kent Bazemore (22), Al Horford (18) i Paul Millsap (18) prowadzili zbalansowany atak Jastrzębi, do 22 wygranej w sezonie. Natomiast Sixers próbowali wrócić do gry podczas trzeciej odsłony, kiedy serial 13-0 zmniejszył przewagę gości.. Następnie 9 oczek Bazemore’a w 3 minuty oraz 2 przechwyty, powiększyły prowadzenie miejscowych z 11 do 21 punktów. Gracze trenera Budenholzera zanotowali 33 oczka z szybkiego ataku oraz zmusili rywala do 22 strat piłki. Osamotniony Jahlil Okafor (21) okazał się zbyt słabą bronią na wyżej notowanego przeciwnika.

PKT: Bazemore 22, Millsap i Horford po 18 oraz Okafor 21, Smith 12, Grant 11.

BOSTON CELTICS (19-17) – CHICAGO BULLS (22-12) 101-92

Dwóch liderów Bulls – Pau Gasol (17 pkt i 18 zb) oraz Jimmy Butler (19 pkt i 10 as) – prowadziło atak sześciokrotnych Mistrzów NBA do wygranej nad najbardziej utytułowaną drużyną w lidze NBA. Gospodarze United Center przedłużyli serię zwycięstw do 6 z rzędu (najlepsza seria na Wschodzie, na dziś) , wygrywając najważniejszą z kwart #3 – 26-16. Celtics mieli spore problemy z celnością, u swoich rozgrywających; 3/11 Smarta, 5/17 Thomasa czy 4/12 Turnera – mocno pracowało na 35% skuteczność z pola gry. Zieloni przegrali 2 z rzędu spotkanie i wypadli poza czołową ósemkę Wschodu…6 graczy Bulls i 7 graczy Celtics zaliczyło double-figures.

PKT: Butler 19, Rose 18, Butler 17 oraz Crowder 17, Olynyk 16, Thomas 14.

HOUSTON ROCKETS (18-19) – UTAH JAZZ (15-20) 94-83

James Harden (33) poprowadził Rakiety drugiej z rzędu wygranej, podczas 4 ostatnich dni. Brodacz po raz trzeci z ostatnich czterech gier osiągnął lub przekroczył granicę 30 oczek. Harden trafił 13 z 18 rzutów za dwa punkty, pudłując wszystkie 7 prób zza łuku. Tematem numer 1 wśród fanów Jazzu był powrót do gry Rudy’ego Goberta; Francuz zagrał pierwszy raz od końca listopada i urazu wiązadeł w lewym kolanie, notując 15 minut – 6 pkt – 3 zb. Podczas drugiej kwarty urazu kostki nabawił się natomiast Rodney Hood. Houston bez Ty’a Lawsona mają bilans 5-0, bazując na kontrach (17-2 w spotkaniu z Jazz).

PKT: Harden 33, Jones, 14, Terry i Thornton po 12 oraz Hayward 15, Booker 12, Johnson 11.