Telegram z Enbiej 29/10/15 : premierowe wygrane Grizzlies i Hawks

PACERS (0-2) – GRIZZLIES (1-1) 103:112

Premierowa wygrana Grizzlies w 70 sezonie stała się faktem. Noc po wysokiej przegranej z Cavs, podopieczni Dave’a Joergera obudzili się w ataku i pokazali swoją klasę w finałowej kwarcie meczu. W niej zdobyli aż 39 oczek, deklasując gospodarzy pojedynku. Zbalansowany atak – 7 graczy z double figures – prowadzony przez Marca Gasola (20 pkt) i Mike’a Conley’a (13 pkt i 10 as) podbijał Bankers Life Fieldhouse. Ważnym ogniwem ataku Niedźwiedzi okazał się Jeff Green, autor 10 punktów w finałowej odsłonie oraz dwóch trójek w końcówce meczu. Obrona Memphis wymusiła na gospodarzach 20 strat oraz zatrzymała Montę Ellisa (3/12) oraz Paula George’a (5/15) na niskiej skuteczności. Co gorsza, sprawdziła się moja przedmeczowa zapowiedź – Grizzlies zdominowali zdobycze punktowe w pomalowanym, uzyskując 48 pkt przy 26 gospodarzy. Czy w Indianie już tęsknią za parą Hibbert – West ?

PKT: Gasol 20, Udrih 13, Conley 13+10as, Green 12, Randolph 11, Lee 10, Barnes 10 oraz Hill 20, George 18, Miles 18, Mahinmi 11

KNICKS (1-1) – HAWKS (1-1) 101:112

Gracze Mike’a Budenholzera rozpoczęli mecz w świetnym stylu, a dzięki trójce Lamara Pattersona zbudowali w 12 minucie , 10-punktową zaliczkę. Nie było cudu w Madison Square Garden i drugiej z rzędu wygranej Knicks. Znów fatalanie w drugim meczu 70 sezonu zaprezentował się Jose Calderon (0/5 z gry w 18 min) i Nowojorczycy zmuszeni byli polegać na młodym Jerianie Grancie (5 pkt, 7 as i 7 zb). Carmelo Anthony oddał aż 27 rzutów (7 pudeł zza łuku), z których trafił 10, a jego Knicks notowali tylko 40% skuteczności z gry (przy 20% za trzy). Z drugiej strony dominowali obrońcy – Jeff Teague (23 pkt i 8as) oraz Kyle Korver (przebudził się po słabym otwarciu, z 15 pkt i 3/5 za trzy). Wsparcie wniósł również Dennis Schroeder (13 pkt), który pchał ataki Hawks w drugiej kwarcie meczu, wygranej przez gości 31-25. Jastrzębie, bez mocnego oporu Knicks w obronie, trafiali co drugi rzut (zanotowali również 40% skuteczności zza łuku). Aż 52 oczka Hawks wpadło ze strefy podkoszowej, a brylował pod tym względem Al Horford (21 pkt i 9 zb). Knicks zanotowali 21 strat, a 25 punktów Jastrzębi padło po kontrach.

PKT: Teague 23, Horford 21, Korver 15, Schroder 13, Millsap 11+11zb, Splitter 10 oraz Anthony 25, Lopez 18, O’Quinn 10+10zb, Porzingis 10

CLIPPERS (2-0) – MAVS (1-1) 104:88

Kto spodziewał się meczu walki, zaciętości i walki Mavs o zwycięstwo ten musiał żałować zarwanej nocy. Bez kontuzjowanego Derona Williamsa oraz z odpoczywającym Wesem Matthewsem – goście byli bez większych szans na dobry wynik. Gracze Doca Riversa budowali przewagę w trzech pierwszych odsłonach i po 36 minutach byli zwycięzcami tego meczu (17 oczek przewagi). Blake Griffin latał nad koszami i w drugim meczu z rzędu okazał się najlepszym strzelcem Clipps (26 pkt). Blake’a solidnie wsparli rezerwowi – Austin Rivers (14) oraz Jamal Crawford (15). Bohater letniej sagi transferowej – DeAndre Jordan – zakończył mecz z 6 pkt, 15 zb i 4 blk. Jordan ośmiokrotnie rzucał osobiste, trafiając dwa z nich…Mavs nie mogli wygrać, skoro ich skuteczność oscylowała na poziomie 36%.

PKT: Jenkins 17, Nowitzki 16, Barea 12, Harris 12 oraz Griffin 26+10zb, Crawford 15, Rivers 14, Redick 12

Komentarze do wpisu: “Telegram z Enbiej 29/10/15 : premierowe wygrane Grizzlies i Hawks

1. A jeszcze wczoraj ktoś piał na forum o dobrej formie Knicksów i potencjalnie słabej Memphis. Sezon się zaczyna, wiele miesięcy przed nami, be patient my friends.
    Gdybym miał cokolwiek wróżyć na tę chwilę, po obejrzeniu większości spotkań, to najgorszy bilans zwycięstw po stronie 76-ers. Doprawdy nie wiem dlaczego tak ciekawych zawodników, jak Noel i Okafor nie można było wspomóc lepszymi zawodnikami w składzie.