Draft 2015: podsumowanie – San Antonio Spurs

Picki:

– #26

– #55

Wymiany:

Brak

Zawodnicy:

Nikola Milutinov, C, Serbia

Na razie Serba nie uda nam się zobaczyć na parkiecie AT&T Center, gdyż ten podpisał trzyletni kontrakt z Olympiakosem Pireus. Milutinov to siedmiostopowy center o solidnym atletyzmie i mobilności. Gra skutecznie z energią na ofensywnej desce (5.8 per 40). W ofensywie jest solidny w post oraz dobrze roluje do kosza. Potrafi także skutecznie wykorzystać przewagę warunków fizycznych. Przyzwoity podający, potrafiący zrozumieć sytuację na boisku i znaleźć scinającego kolegę z zespołu. Dobry w defensywie, dzięki zrozumieniu gry i dobrym fundamentom. Już teraz Milutinov to zawodnik który mógłby odnaleźć się w NBA, lecz wciąż może wiele poprawić – grę w post, obronę, blokowanie, musi także nabrać masy (waży 220 funtów) by być równym matchupem.

Cady Lalanne, PF/C, Massachusetts

Były już zawodnik UMass legitymuje się fenomenalnym wingspanem 7’5 przy wzroście 6’9/6’10, co już czyni go kompetetywnym w NBA. Do tego posiada solidną mobilność. W college’u grał głównie w post, dzięki czemu do NBA wejdzie z dobrym hakiem. Bardzo dobrze kończy przy obręczy (65%). Bardzo dobry zbierający po obu stronach parkietu (4.5 OREB per 40, 7.9 DREB per 40 – obie statystyki w top 10 100 najlepszych prospektów DX). Bardzo dobry blokujący, o dobrych instynktach. Ogólnie Lalanne jest solidny w defensywie, jednak często bywa nierówny i broni jak na razie przeciętnie na obwodzie. Haitańczyk może okazać się bardzo efektywnym rim protectorem z ławki i jednym z ciekawszych drugo rundowych wyborów w tym roku.

 PS. Czy SAS podczas draft day wiedzieli iż stracą Splittera i Baynesa? Idealne wybory za nich + Marjanović.

Dominik Kędzierawski

Człowiek od draftu i ligi akademickiej. Na dobre i na złe z New Orleans Pelicans i New Orleans Saints.

3 komentarze

 1. saturn pisze:

  od lat SA dokonuje mądrych wyborów w drafcie, więc myślę, że to będzie niezłe uzupełnienie składu, szczególnie po tym jak doszedł Aldridge.

 2. Bart pisze:

  Lalanne jest ciekawy, mocny fizycznie, dobrze łapie piłkę i jest silny na nogach, do tego w post wygląda tez przyzwoicie. Ciekawe czy będzie miał okazje pograć w tym sezonie?
  Milutinova jakoś nie widzę w NBA, musiałby się bardzo wzmocnić fizycznie żeby mieć szansę powalczyć pod koszem. To raczej zawodnik na Europę.

 3. Mike40 pisze:

  Jak dla mnie Lalanne jest drewniany jak Gortat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *