Cory Joseph zastąpi Lou Williamsa w Raptors

CoJoByły zawodnik 5-krotnych Mistrzów NBA – Cory Joseph – opuszcza szeregi San Antonio Spurs i przenosi się do Kanady. Masai Ujiri po zakontraktowaniu DeMarre’a Carrolla oraz Bismacka Biyombo, zapełnił rotację obwodową po ucieczce Lou Williamsa do Lakers czy transferze Greivisa Vasqueza do Bucks. Jak widać na przykładach ostatnich dni, przebudowa Raptors na bardziej defensywnych – trwa!

Transfer Josepha – kontrakt na 4 lata za 30 mln USD – to poniekąd zaskoczenie. Cory to pierwszorundowy wybór Spurs z draftu 2011, który niestety nie miał okazji do częstej gry przy Tonym Parkerze czy Pattym Millsie. Z drugiej strony kanadyjska narodowość obrońcy mocno zaważyła na powrocie w rodzinne strony *urodzony w Toronto. Mistrz NBA z 2014 roku – przy kontuzji Francuza Parkera – notował rekordowe dla swojej zawodowej kariery osiągi – 6.8 pkt i 2.4 as. Zagrał w rekordowej dla siebie liczbie 79 spotkań (najwięcej w pojedynczym sezonie) i 14-krotnie wcielił się w rolę startera. Teraz ma być back upem dla Kyle’a Lowry’ego.

23-letni Joseph odrzucił przed paroma dniami wstępną ofertę ze strony byłego pracodawcy, stając się niezastrzeżonym wolnym agentem. Sytuację wykorzystali Raptors, przejmując 29 wybór draftu z 2011.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. sasoo pisze:

    Drogo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *