Shane Larkin i Thomas Robinson w drodze na Brooklyn

Hawks at NetsPo nowych umowach dla Brooka Lopeza (60 mln za 3 lata) oraz Thaddeusa Younga (50 mln USD za 4 lata) działacze Brooklyn Nets nieco obniżyli loty. Przede wszystkim Billy King i spółka nadal próbują znaleźć opcję do wytransferowania Joe Johnsona (jego ponad 25 mln USD za następny sezon odstrasza potencjalnych nabywców). Teraz jednak dodali do swojego składu dwa młode nazwiska – Shane’a Larkina i Thomasa Robinsona.

23-letni Larkin (PG) ostatni sezon spędził również nad rzeką Hudson, występując dla New York Knicks. W 72 spotkaniach zapracował na średnie – 6 pkt i 3 as . Dwa lata temu , podczas NBA Draft 2013, Hawks wybrali go w pierwszej rundzie draftu z numerem 18. Chwilę później trafił on do Dallas Mavericks, gdzie również nie miał okazji do pełnego zaprezentowania się. W Nets o minuty na parkiecie będzie niezwykle ciężko, bowiem Lionell Hollins ma do dyspozycji Derona Williamsa, Steve’a Blake’a oraz Jaretta Jacka.

Drugim nazwiskiem, jest bardziej znany fanom NBA w Polsce, Thomas Robinson. T-Rob (#5 draftu z 2012) to zawodnik, który do tej pory nie miał wielkiej okazji do pokazania pełni swoich możliwości, a wręcz stawał się dodatkiem do każdej, kolejnej wymiany poprzedniego pracodawcy…Co ciekawe, przy ostatnim zwolnieniu z Denver Nuggets, 24-letni Robinson był już jedną nogą na Brooklynie, ale transfer jego zablokowali Sixers, oferując podkoszowemu kontrakt. Thomas nie spędził jednak w Filadelfii więcej niż 22 spotkania, podczas których notował 9 pkt i 8 zb na mecz. Wcześniejszymi klubami zawodnika byli Portland Trailblazers, Houston Rockets czy Sacramento Kings. Wśród Nets powalczy o minuty obok Brooka Lopeza i Thaddeusa Younga.

Z pewnością to nie koniec transferowych zawirowań wśród Siatek.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *