College notebook #8

Jesteśmy już na ostatniej prostej przed draft day, co oznacza wiele plotek na temat wymian, wyborów etc. A także pierwsze doniesienia z NCAA, wokół której notebooki po drafcie będą się kręcić. Zapraszam!

DRAFT 2015

– Bucks są chętni oddać Michaela Cartera-Williamsa za pick w top 10,

– stara kontuzja kostki WCS nie jest problemem. Jeden z GMów wyznał iż może potrzebować operacji w przyszłości, ale nie stanowi długoterminowego problemu,

Jerian Grant, Justin Anderson, Ryan Boatright, Josh Richardson odbędą dziś workout z Thunder,

– KIngs są zadowoleni z workoutu z Frankiem Kaminsky’m,

kilka sztabów widzi Kristapsa Porzingisa jako godnego wyboru #1. Co więcej były asystant GMa Nets Bobby Marks nazywa Łotysza „najlepszym zawodnikiem z tej klasy za 10 lat”,

– Magic rozpatrują opcję spadnięcia w tabeli draftu i pozyskania kogoś do składu,

Kevon Looney odbył wczoraj workout z Wizards,

– Nets mają nadzieję na wybór Delona Wrighta bądź Jeriana Granta,

– według źródeł z ligi Lakers wybiorą kogoś z duetu KAT/Okafor, a workouty z np. Mudiay’em i resztą obwodowych były „zasłoną dymną”,

D’Angelo Russell zaprzecza iż wypowiedział że nie chce grać dla 76ers, skwitował to mówiąc „dlaczego miałbym nie chcieć grać dla drużyny z NBA?”,

Jonathan Givony z DX miał powiedzieć CBS Sports iż Justise Winslow jest najbardziej przereklamowanym prospektem w tym drafcie, a Devin Booker najbardziej niedocenianym,

– Sacramento odda swój pick za „sprawdzonego” zawodnika,

Stephen Pina, agent Chrisa McCullougha, wyznaje iż najpewniej zawodnik zostanie wybrany w pierwszej rundzie mimo stracenia niemal całego sezonu po zerwaniu więzadła ACL. Były gracz Syracuse rozważał powrót na drugi sezon w barwach Orange, lecz zdecydował się partycypować w drafcie. Póki co odbył 18 workoutów i był przyjmowany dobrze,

– Bucks w ostatniej chwili zaprosili na workout Christiana Wooda,

Pat Counnaughton odbył workouty z Nets i Warriors,

– Frank Kaminsky i Sam Dekker pojawią się w Barclays Center podczas draftu, zaakceptowali zaproszenia,

NCAA

– coach Lousiville Cardinals Rick Pitino przedłużył kontrakt do sezonu 2025-26,

Thon Maker wycofał się z rekrutacji i do NCAA wstąpi dopiero w przyszłym roku,

– coach North Carolina Tar Heels Roy Williams przedłużył kontakt do sezonu 2019-20,

– Michigan State przedłużyli kontakt z Tomem Izzo do sezonu 2020-21,

– zastępcą Freda Hoiberga na uczelni Iowa State został były już coach Murray State – Steve Prohm,

– NCAA zmieniło zasady gry, m.in. czas na rozegranie akcji spadł z 35 do 30 sekund, więcej poniżej

http://www.ncaa.com/news/basketball-men/article/2015-06-08/ncaa-changes-shot-clock-30-seconds-makes-other-changes-game

– Kentucky Wildcats podniosą ceny biletów od 13 do 21 procent,

 

 

 

 

Komentarze do wpisu: “College notebook #8

  1. Porzingis i nr 1 ? haha śmiechłem, koleś kompletnie bronić nie potrafi i jak nad tym nie popracuje to zostanie drugim Bargnanim, który potrafi robić dunki

    1. Dwa lata temu wszyscy by tu napisali: Giannis Ante… / Rudy Gobert (niepotrzebne skreślić) z nr 1? Śmiech na sali! Za chudzi, zbyt surowi, nie nadają się.

  2. Draft mozna tak naprawde ocenic dopiero po 3 sezonach mysle bo nie kazdy zawodnik jest juz w pelni gotowy na lige. Hmm macie ogromna wiedze na temat draftu fajnie by bylo poczytac o jakis draftach z latach poprzednich i o opiniach o nich. Dla mnie ten jest duzo mocniejszy od poprzedniego ale to sie okaże. A i pytanie czy mieliscie gdzies podsumowania poprzednich draftow na tej stronie ?

    1. Nigdy nie było o ile mnie pamięć nie myli a w sumie ciekawa propozycja ;p
      według mnie najlepiej z ostatnich lat wypada 2010 (wall cousins monroe george favors ale z drgiej strony bust w postaci wesleya johnsonna , turner)
      potem 2012 z AD na czele potem 2011 chodź tam poza irvingiem, butlerem i thomsonem byle jeszcze vucecić, kemba i knight to może nawet przed tym z 2012 a chyba najgorzej 2013 jeden z najsłabszych od lat na czele z benetem z 1 pickiem… :)

  3. Też ten że ten draft ogólnie jest silniejszy, tzn. więcej mocnych zawodnikow ale nie na poziomie franchise playera(chyba tylko KAT) pod tym względem wydaje mi się ze zeszloroczny byl silniejszy (wiggins, embiid, Parker)

  4. Skoro Porzingis ma być „najlepszym zawodnikiem z tej klasy za 10 lat”, to idealnie wpisuje się w strategię GM’a Sixers. Brać, może Embiid kiedyś wyzdrowieje, może Sarić kiedyś przyjdzie, jeszcze z trzy lata potankować, wymienić Noela i kogokolwiek-kto-się-wyróżni za jakieś picki i za 6-7 lat będzie pewniak na mistrza!

  5. Póki co będą podsumowania wyborów tegorocznych etc.
    Ale myślę iż podczas offseason mogę pokusić się o cokolwiek z tematyką draftu jeśli będziecie chcieli czytać;)
    A co do klasy 13, ona o dziwo nie była taka zła. Co więcej, ogólnie prezentowała się lepiej niż 14.
    Gobert, Noel, Muhammad, Hardaway, Oladipo, MCW, Dieng, Olynyk, Antetokounmpo się pokazują na prawdę z dobrej strony.
    A o ile w rezurekcję gry „Pączka” a.k.a. Bennetta nie wierze, tak np. Len jeszcze nie pokazał wszystkiego.

    1. tylko oni mieli o rok więcej i chyba mimo wszystko mniej kontuzji (randle, parker)

    2. Nawet biorąc pod uwagę pierwszy sezon.
      MCW, Dieng, Oladipo (i jego pojedynek na TD z MCW) grali na równi z obecną.
      Mimo kontuzji, to jest warte śmiechu iż topowym zawodnikiem z „jednej z najlepszych klas w historii” jest zawodnik który nie został wybrany nawet. Nie wspominając o miejscu Clarksona.
      A Noel który miał realne szanse na ROTY nawet z innej klasy był.
      Oczywiście że 14 będzie lepsza w kontekście paru następnych lat (Randle zacznie grać, Saric przyjdzie, Exum się przyzwyczai do ligi itd.), ale wejście do ligi ma ’13 lepsze.

  6. Myślę, że 2015 pod tym względem wypadnie najlepiej. Dawno nie było tylu wysokich chłopaków w Drafcie, a to jednak oni przykuwają największą uwagę mediów. A Ci mniejsi wyglądają na lepiej przygotowanych… choć to może być marketing. Eh jeszcze dwa dni trzeba czekać.

  7. Są 2 kwestie do rozważenia. Pierwsza – jak dany draft „wszedł” do ligi w pierwszym roku (tu niestety kontuzje bardzo zakrzywiają obraz), a druga to jak dany draft wygląda z perspektywy 2,3,4 lat, kiedy zawodnicy się już rozwiną (co niektórzy potrzebują czasu jak np.: Paul George). Ważniejsza jest chyba druga, bardziej miarodajna, przynajmniej wg mnie. Powoduje to, że nie ma sensu porównywać roku 2012r, z poprzednim, bo jeszcze wiele się może wydarzyć. Oczywiście można się pokusić o pierwsze zestawienie, ale bardziej dla zabawy.
    Książę, będziemy czytać!!! Dzięki Tobie większość z nas wchodzi z nową klasą do NBA zupełnie z innej perspektywy. (Jak już kiedyś pisałem, zawodników z poprzednich draftów poznawaliśmy dopiero w sezonie NBA, a teraz widzę, że to nie to samo.) Rzeczowe, ważne informacje w jednym miejscu. Dobra robota, dzięki!

    1. Mój komentzarz nie odnosił się do Waszych opisów/mocków, tylko radykalizmu ocen w niektórych komentarzach. Swoją drogą graczy z europy często się nie docenia, co widać właśnie po tamtym drafcie, w którym Giannis i Gobert obaj powinni iść Top3, a gdzie zostali wybranii wszyscy wiemy (inny przykład Mirotic).

    2. Mój też tyczy się komentarzy. Wertowałem je i nic negatywnego nie znalazłem…

  8. Kidzi
    Jeżeli będą chętni mogę skrobnąć podsumowania poszczególnych draftów zaczynając np od 2008 lub 2009 r.

  9. No dziekuje :) No myśle ze chętni do czytania zawsze się znajdą. No te od 2011 w dol mysle ze mozna spokojnie oceniać bo zawodnicy są już ograni. Hmm a jescze inna sprawa to czy macie jakies bardziej szczegolwe info dotyczące przyszłych salary cap. Bo maja wzrosnąć bardzo znacznie i nie dziwie się że większość średniaków woła teraz po 15 mln.

Comments are closed.