Nuggets wybrali trenera, Malone wygrał wyścig o stołek

Denver_Nuggets_2003-2008.svgNie Melvin Hunt, który kończył sezon 2014-15 w roli pierwszego szkoleniowca Denver Nuggets, a przedwcześnie zwolniony z Sacramento Kings – Mike Malone – otrzymał szansę od sterników Samorodków. Po drugim spotkaniu z włodarzami klubu z Kolorado i dobrym wrażeniu jakie zostawił na nowych szefach – Malone – to właśnie 44-latek dostanie swoją drugą szansę od NBA na samodzielne prowadzenie drużyny.

Były asystent klubów z Nowego Jorku, Cleveland, New Orleans, Oakland czy w końcu pierwszy trener , podczas 106 spotkań w Sacramento, wygrał wyścig o fotel trenera Samorodków wyprzedzając Melvina Hunta i Mike’a D’Antoniego. Malone wygrał wyścig mimo niskiego stażu w ligowych realiach i tylko 39 zwycięstw przy 67 porażkach wśród Kings.

Przypomnijmy, że oba kluby – z Denver i Sacramento – nie miały szczęścia w poprzednim sezonie i zwalniały swoich młodych i mało doświadczonych trenerów. O ile Brian Shaw totalnie zawiódł oczekiwania Tima Connely’ego oraz Josha Kroenke , o tyle Mike Malone miał całkiem solidny początek z Kings i pracował na najlepsze od lat wyniki Królów. Niestety pech chciał , że kontuzje dopadły jego graczy – w tym gwiazdę #1 DeMarcusa Cousinsa – a właściciel Kings, Vivek Ranadive, nie wykazał zbyt mocnej cierpliwości…

Przed Mikem nowe wyzwanie, wśród bardziej doświadczonych graczy, którzy zapragną wrócić do walki o play off. Ty Lawson, Wilson Chandler, Kenneth Faried czy Danilo Gallinari postarają się wraz z nowym trenerem przywrócić dodatni bilans (30-52 w ostatnich miesiącach) drużynie z Denver. Miejmy nadzieję, że „tym” właścicielom wystarczy cierpliwości…i docenią pracę czy wkład trenera. Kontrakt opiewa na 4 lata.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *