Nike Kyrie 1 „Letterman”

Zanim Kyrie Irving pomógł doprowadzić Cavaliers do finałów, zanim wyróżniał się w NCAA grając dla reprezentacji uniwersytetu Duke, grał w reprezentacji swojego liceum New Jersey’s St. Patrick High School. W związku z tym Nike postanowiło stworzyć kolorystykę upamiętniającą te czasy.

Kolorystyka została nazwana „Letterman” i nie ma to żadnego związku z David’em Letterman’em, ma natomiast związek z kurtką… Jak pewnie wiecie z amerykańskich filmów, osoby reprezentujące szkolną drużynę sportową w Stanach na ogół dostają kurtkę nazywaną varisty jacket, na której naszyta jest wielka litera symbolizująca daną szkołę – ludzie mające takie kurtki nazywani są Letterman, a że kolorystyka nawiązuje do czasów szkolnych, nazwa wydaje się być jak najbardziej stosowna.

Inspiracja stojąca za kolorami, pozostaje dla mnie tajemnicą, ponieważ w liceum Kyrie grał w biało-zielonych strojach. Domyślam się, że Nike nie chciało zrobić kolorystyki przypominającej barwy Celtics, a że za oknem lato zdecydowali się na prawdziwie wakacyjne połączenie żółtego, turkusowego i białego.

Nike Kyrie 1 „Letterman” będą dostępne w sprzedaży 13 czerwca za 110 dolarów.

nike-kyrie-1-letterman-release-date-01 nike-kyrie-1-letterman-release-date-02 nike-kyrie-1-letterman-release-date-03 nike-kyrie-1-letterman-release-date-04 nike-kyrie-1-letterman-release-date-05 nike-kyrie-1-letterman-release-date-06

 

 

1 Odpowiedź

  1. PP pisze:

    Zdecydowanie nie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *