Draft 2015: bohaterowie March Madness, korespondencja z college’u

Witam wszystkich po przerwie w publikacji serii, wciąż zostało wiele ciekawych zawodników do przedstawienia. W otoczce draftu NFL, rekrutacji na przyszły sezon NCAA, zapraszam na zapoznanie się z indywidualnymi bohaterami March Madness.

Sam Dekker

Ur. 6.05.1994

Pozycja: SF/PF

Wzrost: 6’9 (206 cm)

Waga: 230 lb (104 kg)

Uczelnia: Wisconsin

Statystyki (per game) 2014-15:

Rozgeranych spotkań: 40

Min: 31.0

Pts: 12.1

Reb: 5.5

Ast: 1.2

Stl: 0.5

Blk: 0.5

TOs: 0.9

PFs: 1.1

FG%: 52.5%

FT%: 70.8%

3PT%: 33.1%

PER: 25.5

Porównanie do  zawodnika NBA: Gordon Hayward

Przed finałem MM zapowiadałem iż niezależnie od postawy Franka, to postawa Dekkera zadecyduje o tytule. Sam nie utrzymał presji, przegywając matchup z Winslowem, oraz nie trafiając nawet pojedynczej trójki. Samo MM jest jednak pozytywnym wspomnieniem dla Dekkera, który w trakcie Big Dance dwukrotnie ustanawiał swój rekord kariery. Ogółem Dekker to wszechstronny ofensywnie zawodnik. Dobry spot up shooter, z dużym zasięgiem rzutu. Dobrze atakuje na najprostszych drive’ach, zwłaszcza że ma całkiem solidny pierwszy krok. Posiada bardzo dobre warunki i dzięki nim stanowi zagrożenie w post up, głównie przeciwko słabszym/mniejszym rywalom, jest również za szybki dla większości graczy z pozycji PF/C. Może nie będzie uczestnikiem SDC, ale potrafi zagrać ponad obręczą/złapać lob passa. Bardzo efektywny zawodnik, nie potrzebujący piłki w rękach i zagrywek pod niego. Świetnie rusza się bez piłki, znajduje czyste pozycje. Solidny na zbiórce i grze w transition. Dobry obrońca, zarówno indywidualny, jak i zespołowy. Inteligenty zawodnik, grający zespołowo, niesamolubny. Na chwilę obecną słaby kreator, słaba gra off the dribble. Nie ma żadnych specjalnych zagrań takich jak crossovery etc. Ma problemy przeciwko rywalom „dłuższym” od niego. Krótkie ręce (6’10) ograniczają jego obronę w post. Jest bardzo wszechstronny, ale w żadnym aspekcie nie jest bardzo dobry/świetny.

Gdzie osobiście bym go widział? Charlotte Hornets. Ulepszyłby atak bez strat w obronie. Co ważne dalej byłby efektywny bez zabierania piłki Walkerowi bądź Lance’owi.

R.J Hunter

Ur. 24.10.1993

Pozycja: SG

Wzrost: 6’5 (196 cm)

Waga: 195 lb (88 kg)

Uczelnia: Georgia State

Statystyki (per game) 2014-15:

Rozgeranych spotkań: 35

Min: 37.0

Pts: 19.7

Reb: 4.7

Ast: 3.6

Stl: 2.1

Blk: 1.0

TOs: 2.2

PFs: 2.4

FG%: 39.5% (przy 14.7 FTA per game)

FT%: 87.8%

3PT%: 30.5% (7.5 FTA per game, sezon 13/14 to 39.5%)

PER: 25.8

Porównanie do  zawodnika NBA: Marco Belinelli / J.J Redick

Kojarzycie?

To jest właśnie R.J Hunter, najlepszy obecnie strzelec w NCAA. O jego rzucie można pisać wiele, lecz wystarczy nadmienić iż nie ma takiego miejsca na parkiecie z którego R.J nie trafi. Nie brakuje mu pewności, z chęcią będzie oddawał decydujące rzuty. Po prostu nie boi się oddać żadnego rzutu, nie ważne z jakiego miejsca na parkiecie. Spot up, pull up, po zasłonach itd. Posiada świetne warunki dla typowego strzelca (6’9.5 rozpiętość ramion) oraz wysokie boiskowe IQ (bądź co bądź syn trenera). Przyzwoicie zbiera, jest także przyzwoitym obrońcą. Co prawda nie jest to typ lockdown defendera, jednak potrafi wdać się we znaki nawet i szybszym rywalom. Długie ręce pozwalają mu notować wiele przechwytów jak i bloków. Przeciętny atleta, nie wybitny, ale nie można powiedzieć iż jego atletyzm jest nikły. Skauci powinni zwrócić uwagę na jego sferę mentalną. Na boisku, jak i poza nim, lider zespołu, dobry duch szatni. Jednak jest to głównie cichy człowiek, nie szukający szumu wokół niego. Powinien poprawić siłę, zwłaszcza że poza bycia czołowym shooterem ligi ma szansę być świetny w rozgrywaniu. Znaki zapytania rodzi jego gra w słabej konferencji i problemy które miewał przeciw lepszym, bardziej fizycznym rywalom.

W jakim klubie Hunter się odnajdzie? W mojej opinii w każdym. Jednak jest to zawodnik którego zapewne każdy będzie dażyć sympatią i lepiej ażeby trafił do organizacji która go w świetny sposób wykorzysta.

Terry Rozier

Ur.17.03.1994

Pozycja: PG

Wzrost: 6’1 (185 cm)

Waga: 190 lb (86 kg)

Uczelnia: Louisville

Statystyki (per game) 2014-15:

Rozgeranych spotkań: 36

Min: 35.0

Pts: 17.1

Reb: 5.6

Ast: 3.0

Stl: 2.0

Blk: 0.2

TOs: 2.2

PFs: 1.7

FG%: 41.1%

FT%: 79.0%

3PT%: 30.6%

PER: 22.1

Porównanie do  zawodnika NBA: Eric Bledsoe / Norris Cole (w wersji bardziej atletycznej)

 

Rok po roku Rick Pitino traci swojego lidera na rozegraniu. Russ Smith kariery jeszcze nie zrobił, ale nie oszukujmy się, nie dostał nawet szansy. Rozier już w HS był elitarnym scorerem, więc tych nawyków nie stracił przez 2 lata gry na uczelni. Należy również nadmienić iż jest on niekiedy mentalnym Westbrookiem, o czym świadczy oddanie ponad 20 rzutów w jednym spotkaniu MM. Jest to kolejny atleta uwięziony w ciele małego rozgrywającego. Bardzo szybki, eksplozywny zawodnik, z roku na rok poprawiający swoją siłę. Dobry strzelec zza łuku. Solidny rozgrywający (dobrze dostrzega kolegów na czystych pozycjach), zwłaszcza przy ograniczonych minutach, pod tym względem lepszy o wielu combo guardów. Bardzo dobrze panuje nad piłką, potrafi sobie wykreować pozycję do rzutu. Bardzo dobry rebounder jak na warunki którymi dysponuje. Wywiera mocną presję na rywalu w defensywie, czeka na jego błedy, kradnie piłkę. Wady? Wątpliwa selekcja rzutowa, oddaje niekiedy za dużo rzutów. Mentalność Russa również może prowadzić do słabych występów w jego wykonaniu. Ogółem Terry ma wysoko zawieszony upside i ma szansę pójść śladem Erica Bledsoe, dopiero po paru latach dostając większą szansę. Jeden z kandydatów do wykonania prawdziwego show na Draft Combine.

Korespondecja z college’u:

– Na chwilę obecną czołowe nazwiska których nie zobaczymy podczas draft day to PG Kris Dunn z Providence oraz SG Michigan Caris LeVert. Obaj byli przewidywani do miejsc 10-20,

– Rekrutacja trwa w najlepsze. Ekipa LSU Tigers po pozyskaniu dwóch 5 star* prospektów w postaci Bena Simmonsa (#1 wg ESPN) i Antonio Blakney’a (#15 wg ESPN) przynajmniej na rok przestanie być programem tylko futbolowym.

– Kentucky zrekrutowało Skala Labisierre (#2), który wraz z Marcusem Lee ma stanowi o sile podkoszowej nowych Wildcats. Duet na obwodzie będzie składać się z sophomore’a Tylera Ulisa i 5 stara Isaiaha Briscoe (#13).

– Coach K zamierza obronić tytuł. Za Winslowa przyjdzie Brandon Ingram (#3), za Okafora Chase Jeter (#11),a na dniach ogłoszony został trzeci 5 star prospekt w postaci Derricka Thorntona (#17) w miejsce Jonesa. I to właśnie Blue Devils po pozyskaniu 3 z 19 five starów zostali królem polowania.

– do wyjęcia pozostaje wciąż nr 4 Jaylen Brown który póki co jako jedyny 5 star pozostał bez uczelni.

*five star prospect – w ten sposób określani są najmocniejsi gracze wchodzący do NCAA z liceum.

PS.Klasa 2016 będzie przybliżona najpewniej po drafcie. Na pierwszy rzut oka wygląda soldinie, jednak nie mocniej niż 2015. Już teraz polecam zwróić uwagę na top 4, które wydaje się być bardzo mocne, minimalnie ustępujące obecnemu.

 

 

Komentarze do wpisu: “Draft 2015: bohaterowie March Madness, korespondencja z college’u

  1. @CCPrice, dlaczego w NCAA na shot clock jest liczba 35? Inne przepisy?

  2. Jest taki koleś co gra na uczelni/ może NBA. jest biały i wrzuca filmiki ze swoich 3pkt. kots wie jak sie nazywa bo ja zapomnialem;/ wali rekordy.

    1. dzięki piękne za info. Masz u mnie browar :)

      czekam kiedy ten zawodnik pojawi sie w konkursie 3pkt

  3. Z taką formą jak w 1 sezonie? Raczej nigdy. Trójka miała być jego główną bronią w NBA, a nie była. Hunter zapowiada się znacznie lepiej.

  4. Jaylen Brown jest po słowie z Californią. Mając Browna i Rabba Złote Niedźwiedzie mogą namieszać
    w PAC-12 w najbliższym sezonie .
    Do wyjęcia pozostał jeszcze center THON MAKER wyceniony przez ESPN na 97 pkt , a więc tyle samo co Ben Simmons. Nie ma go w rankingu ESPN 100 bo to kanadyjski licealista. Można go namierzyć na stronie espn.go.com wchodząc na podstronę któregoś z uniwersytetów które złożyły mu ofertę ( a jest to sama elita: Kentucky, Kansas, Duke, Arizona….) następnie kliknąć view all recruits , potem offers
    i już jest jego profil.

  5. Dzięki za adnotacje;)
    Nie widziałem jeszcze żadnego info odnośnie Browna w Ca, jednak dobrze wiedzieć iż oni i LSU mogą namieszać w kolejnym sezonie.
    A propos, Australia szaleje! Exum, Simmons, Maker. Po prostu wow.

Comments are closed.