Wrzuta dnia : na kłopoty Curry

Golden State Warriors tracili na starcie czwartej kwarty aż 20 punktów do gospodarzy z Nowego Orleanu. Pelicans, którzy znów mogli liczyć na Anthony’ego Davisa (29 pkt i 15 zb) oraz budzącego się Ryana Andersona (26 pkt) budowali swoją przewagę na przestrzeni drugiej i trzeciej odsłony, kompletnie zaskakując faworyzowanego rywala. Jednak rzuty za trzy punkty – 7x Stepha Curry oraz 6x Klay’a Thompsona – znów nie pozwoliły ekipie Monty’ego Williamsa na poznanie smaku zwycięstwa w play off!

Curry zanotował 40 punktów, przy dzielnie sekundującym mu Thompsonie (26) , zaliczając 12 punktów w czwartej odsłonie. Steph popisał się dwoma celnymi trójkami w ostatnich 12 sekundach ostatniej kwarty, wyciągając swoją drużynę do remisu i dogrywki. Jego trafienie na 2 sek przed końcem regulaminowego czasu kompletnie uciszyło Smoothie King…

Nie był to też koniec popisu przyszłego MVP ligi. Dogrywkę rozpoczął od kolejnej , celnej próby zza łuku , a następnie dołożył 7 oczek, windując swój osobisty wynik do 40 oczek. Warriors od początku dogryki kontrolowali wynik, nie pozwalając rywalom na pierwszą wygraną w serii (123-119 dla GSW). Curry w całym meczu nie imponował skutecznością – trafiając 10 z 29 rzutów z gry i w tym 7 z 18 trójek.