Hornets (33-48) – ROCKETS (55-26) 90:100 (23:24, 29:28, 23:31, 15:17)

Dominacja w polu trzech sekund (46-30 w punktach) oraz świetna trzecia kwarta (31-23) zaprowadziła Rockets po wyjazdową wygraną w Charlotte. James Harden zdobył 29 pkt, a Josh Smith zapisał na swoim koncie dublet z 16 pkt i 11 zb , prowadząc gości do 55 zwycięstwa, jakże ważnego w walce o wyższą pozycję na Zachodzie. Smithowi dzielnie sekundował Terence Jones z 10 pkt i 11 zb. Gospodarze fatlanie spisywali się na obwodzie , patrząc na wyniki Kemby Walkera (2/10) i Geralda Hendersona (1/10). James Harden 16-krotnie stawał na lini rzutów wolnych, trafiając 14 z nich. Houston wygrało serię spotkań z Hornets 2:0, mając również w nogach 9 z rzędu wygranych nad ekipą z Północnej Karoliny. Dodatkowo, teraz, mogą oni trafić na Blazers, podczas pierwszej rundy play off.

PKT: Roberts 23, Taylor 16, Daniels 15 oraz Harden 29, Smith 16+11zb, Terry 13, Jones 10+11zb

CAVS (52-29) – Pistons (31-50) 109:97 (36:14, 26:23, 31:36, 16:24)

LeBron James zanotował drugie triple-double w sezonie i drugie podczas ostatnich dwóch tygodni. LBJ tym razem uzbierał 21 pkt – 11 as – 10 zb oraz dostał świetne wsparcie ze strony JR Smitha (28 pkt i 8×3 pkt). Pod koszami doszło do pojedynku Timofieja Mozgova (16pkt+13zb) z Andre Drummondem (20pkt+9zb) i to Cavs wygrali zbiórkę 45-31. Kawaleria wygrała 19 z ostatnich 20 domowych spotkań , ale drugą połowę musiała sobie radzić bez Kyrie Irvinga (12 pkt po 24 min) , bowiem obrońca nabawił się kontuzji biodra. Wydawało się, że spotkanie mogło zostać rozstrzygnięte w pierwszej kwarcie, wygranej przez Cavs 36-14, ale Tłoki w pozostałych kwartach rzuciły się do odrabiania strat i ostatecznie zniwelowały straty do 12 oczek. Cavs trafiając 17 z 32 trójek zostali 13 ekipą w dziejach ligi, która zakończy sezon z 800 celnymi trójkami jako zespół.

PKT: Smith 28, James 21+11as+10zb, Mozgov 16+13zb oraz Drummond 20, Butler 19, Jackson 18

Sixers (18-63) – BUCKS (41-40) 97:107 (31:24, 27:28, 20:28, 19:27)

Michael Carter-Williams rozegrał najlepszy mecz sezonu, z 30 punktami, ogrywając swoją byłą drużynę. MCW trafił 11 z 17 rzutów z gry i głównie prowadził gości podczas drugiej połowy, wygranej 16 oczkami. Z drugiej strony fatalne spotkanie zanotował Robert Covington, tracący piłkę aż 10-krotnie! W meczu mieliśmy aż 50 strat, z których 30 wpadło na konto gospodarzy. Akcją meczu popisał się Giannis A. , który wykonał obrót, a następnie wpakował piłkę przy asyście obrońcy. Największą przewagą gości były jednak punkty z pomalowanego, których zdobyli aż 64 (przy 46 Sixers). Bucks na dziś trafiają na Bulls podczas pierwszej rundy play off.

PKT: Covington 25, Thompson 19, Robinson 12 oraz Carter-Williams 30, Ilyasova 13, Mayo 13, Antetokounmpo 12

Hawks (60-21) – KNICKS (17-64) 108:112 (28:32, 21:30, 29:21, 30:29)

Jastrzębie doznały szoku, grając tylko bez kontuzjowanego Paula Millsapa. Mimo posiadania w piątce czterech nominalnych starterów Mike Budenholzer nie potrafił zmobilizować podopiecznych do odniesienia 61 wygranej w sezonie. Atak Knicks , z którego zadawolony mógł być Derek Fisher, rozbijał niechlujną defensywę gospodarzy. Kosz Hawks dziurawili Langston Galloway (26), Tim Hardaway Jr (23) i Jason Smith (20). Galloway, który może trafić do piątki najlepszych debiutantów sezonu trafił wszystkie 6 prób rzutów z dystansu i zapisał na koncie rekord kariery z 26 oczkami (wcześniej też rekord celnych trójek wynosił tylko trzy celne). NYK zagrali na 56% rzutów z gry oraz 52% za trzy punkty.

PKT: Korver 19, Teague 19, Horford 18, Carroll 16 oraz Galloway 26, Hardaway Jr. 23, Smith 20.

Nets (37-44) – BULLS (49-32) 86:113 (21:26, 29:31, 15:30, 21:26)

Kolejny mecz, kolejna świetna kwarta Chicago. W podobny sposób, przed paroma dniami, Bulls odprawili z kwitkiem Heat, nokautując rywali w trzeciej odsłonie *tym razem 30-15. Siatki nie znalazły recepty ani na Nikolę Mirotića (26 pkt) , ani na Paua Gasola (22 pkt i 11 zb). 23 minuty , podczas trzech pierwszych odsłon rozegrał Derrick Rose (13 pkt i 7 as). Mirotić trafił 6 trójek w meczu, a podczas trzeciej odsłony popisał się trzema z rzędu trafieniami z dystansu. W tym samym czasie Brooklynczycy trafiali tylko na poziomie 37%. Deron Williams trafił 3 z 11 rzutów, a Brook Lopez 5 z 11 i obaj nie byli w stanie sforosować defensywy gości. Nets trafili też tylko trzy trójki przy 12 celnych Bulls.

PKT: Bogdanovic 17, Jack 15, Lopez 13 oraz Mirotic 26, Gasol 22, Butler 17, Rose 13.

HEAT – Magic 100:93 (33:22, 24:17, 27:27, 16:27)

Sześć lat temu D.Wade rozegrał spotkanie na poziomie 55 punktów

Dziś on i jego drużyna nie mogą dostać się do play off. Heat w pierwszej połowie uciekli Magii na 18 oczek i dzięki postawie Hassana Whiteside’a (24 pkt i 13 zb) – który wyrównał rekord kariery w punktach – zakończyli serię spotkań z Magic (3:1). 66 oczek zdobyli Heat w strefie podkoszowej gości, a także wygrali zbiórkę 50-41. Jak wiadomo i widać po wynikach wcześniejszych spotkań, obrona w NBA jest już na poziomie wakacyjnym…Nawet 30 oczek Victora Oladipo oraz 26 Tobiasa Harrisa nie odwróciło losów meczu, w finałowej odsłonie, w której przewaga miejscowych stopniała tylko do 7 punktów.

PKT: Whiteside 24+13zb, Wade 22, Deng 14 oraz Oladipo 30, Harris 26, Payton 10.

Komentarze do wpisu: “Telegram ze Wschodu – 13/04/15 – triple-double LeBrona, sensacyjna wygrana Knicks z Hawks

1. Naszła mnie taka myśl, że LeBron wygląda coraz lepiej przed play-off. Wielki finał Cavs, bardzo realny.