Grizzlies deklasują Pelicans

Dzień po kluczowej wygranej nad Warriors, Pelicans zagościli w Memphis. Miśki jednak nie były zbyt gościnne, prezentując Pelicans ich najwyższą porażkę w tym sezonie.
NEW ORLEANS PELICANS (42-36) 74 – 110 MEMPHIS GRIZZLIES (53-25)
Pierwsza kwarta to była wyrównana gra z obu stron, ciągłe minimalne prowadzenie utrzymywali goście, po rzucie Erica Gordona na 5 minut przed końcem Q1 wychodząc prowadzenie 18:12. Grizzlies zaraz po tym zaczęli sukcesywnie odrabiać, wychodząc nawet na prowadzenie 27-22. Kwartę zakończył Anthony Davis ustalając wynik na 27:24 dla Memphis.

Q2 Memphis zaczęli od mocnego uderzenia, gdy po 4 minutach prowadzili już 41-26. Powodem tego były raz za razem pudłowane rzuty przez Ryana Anderson czy Alexisa Ajince. Po stronie gospodarzy dobrze grał Beno Udrih który w te 4 minuty zdobył 7 punktów i zantował asystę przy trójce Vince’a Cartera. Grizzlies nie zamierzali odpuszczać, ciągle powiększając swoją przewagę, a Pelicans pozwalając jedynie na zniwelowanie chwilowe strat do 13 pkt. 55:36 dla Grizzlies.

Q3 to już powolne powiększanie przewagi przez Grizzlies którzy odpowiedzieli na każde punkty ze strony Pelicans, nie pozwalając im na zdobycie 2 koszy z rzędu bez odpowiedzi. Goście byli bezradni, a w barwach Miśków dobre zawody rozgrywał Marc Gasol który wszystkie swoje 6 asyst zanotował w Q3, dodatkowo dorzucił do nich 4 punkty. Trafiał także Jeff Green, który zdobył 9 pkt. 81:55 dla Memphis.

Q4 to już czas dla rezerwowych, znów kilka punktów dorzucił duet Udrih/Koufos. W szeregach Pelicans coś dla siebie dołożył Toney Douglas który zdobył 8 z 19 punktów przyjezdnych w tej kwarcie. Gości zawiodła skuteczność, fatalna na każdym polu tego dnia,w przeciwieństwie do Memphis. Świetne zawody frontcourtu gospodarzy, który udanie wspierała ławka z Udrihem czy Carterem na czele.