Wrzuta dnia : monster game Griffina

Czternaście punktów w trzeciej kwarcie, czterdzieści w całym meczu. Blake Griffin nie miał sobie równych w starciu przeciwko najlepszej drużynie ligi, a ponadto świetnie wykorzystał nieobecność pauzującego Draymonda Greena. Lider Clippers trafił 16 z 25 rzutów z gry oraz dołożył do dorobku 8 celnych osobistych (100%). Niestety jego LAC musieli uznać wyższość GSW , przegrywając w końcówce spotkania 106:110.

Z drugiej strony dominowali Splash Brothers, zaliczający łącznie 52 oczka (19 w sumie w trzeciej odsłonie). Duet Curry-Thompson trafił 7 z 8 celnych trójek Warriors, prowadząc Wojowników do 61 wygranej w sezonie. Udało im się też powstrzymać JJ Redicka, na poziomie 4 celnych rzutów z gry, przy 12 próbach.

Redick nie trafił ważnej końcowej próby na 12 sek przed końcem, kiedy ekipa Doca Riversa próbowała złapać rywala na remis. Warriors zwyciężyli w ostatniej kwarcie 28-18 i udanym finiszem zatarli złe wrażenie z pierwszej połowy, przegranej 7 oczkami.