GRIZZLIES (50-22) – CAVS (47-26) 89:111 (19:22, 23:33, 24:36, 23:20)

Zadziwiająco łatwo zwyciężyli podopieczni Davida Blatta, na trudnym terenie jakim jest FedEx Forum. Na przestrzeni drugiej i trzeciej odsłony goście budowali swoją wysoką przewagę, najpierw 13 , następnie 25 oczek. Oczywiście znów ofensywa Cavs opierała się o trafienia zza łuku (14 i po 3x Jamesa, Smitha i Dellavedovy) a przy tym defensywie udawało się zatrzymać zniechęconego do gry Zacha Randolpha (5 pkt 3 zb 2/8 z gry). Kevin Love trafił 10 z 13 rzutów i popisał się dubletem z 10 zb, LeBron James dołożył 20 pkt – 8 zb – 5 as, natomiast Kyrie Irving (24 pkt) wygrał rywalizację z Mikem Conley’em (10 pkt). Kawaleria wygrała zbiórkę 49 – 32 oraz pozwoliła Miśkom na 43% skuteczność w ich własnej hali. Grizz’s trafili tylko 4 trójki i przegrali dopiero 8 mecz u siebie.

PKT: Gasol 18, Udrih 15, Green 11, Conley 10 oraz Irving 24, Love 22+10zb, James 20, Mozgow 14, Smith 13

PELICANS (37-34) – ROCKETS (48-23) 93:95 (34:19, 18:30, 18:29, 23:17)

Mimo, że podpieczni Monty’ego Williamsa prowadzili po pierwszej kwarcie aż 15 punktami, to roztrownili przewagę. Dwight Howard wrócił jak na razie na 16 minut, podczas których zdobył 4 pkt i 7 zb. Anthony Davis wyglądał przy nim jak młody bóg – z 24 pkt i 12 zb. Na dobry wynik Pels mocno pracował Tyreke Evans, który okazał się najskuteczniejszym graczem spotkania, z 28 oczkami. Od drugiej kwarty obraz gry mocno się zmienił, a przyjezdni o wiele skuteczniej rozwiązywali swoje akcje, korzystając z wysokiej skuteczności Trevora Arizy (22 pkt i 9/13 z gry oraz 9 zb) oraz Donatasa Motiejunasa (21 pkt, 10/16 z gry i 8 zb). Rockets mimo małej roli Howarda odrobili straty w drugiej kwarcie, zbudowali przewagę w trzeciej (+8 po III kw) przy znacznym udziale podkoszowych (62 punkty z pomalowanego). 11 oczek w trzeciej odsłonie zdobył Ariza, pracując na run gości (11-0). Ciekawostka; dodatkowo do Hardena i Motiejunasa należała II połowa , duet wespół ze skrzydłowym zdobył 57 z 68 ostanich punktów Rockets. Houstończycy zachowywali przewagę do ostatnich dwóch minut ostatniej odsłony. Wówczas trafienia Asika i Evansa zniwelowały straty do 3 punktów. Niestety o przegranej Pelikanów zadecydowały chybione osobiste (2 w końcówce) – w sumie 20/32. Eric Gordon spudłował wszystkie pięć rzutów z gry.

PKT: Evans 28, Davis 24+12zb, Pondexter 10 oraz Harden 25, Ariza 22, Motiejunas 21

SPURS (45-26) – THUNDER (41-31) 130:91 (32:28, 39:22, 29:24, 30:17)

Huragan Westbrook (16 pkt, 5/16 z gry i 7 as, 4 zb) został zatrzymany przez szyki obronne Pułkownika Popovicha. Mistrzowie znaleźli też sposób na turecki monsun – Enes Kanter (16 pkt). Spurs pod koniec 2 kw odjechali rywalom na 21 oczek i mogli czuć się zwycięzcami. 23 punkty Spurs padło po przejściu z obrony do ataku, z czym nie radzili sobie podopieczni Scotta Brooksa. Dodatkowo Ostrogi świetnie dzieliły się piłką i tworzyły sporo ruchu przy własnych zagrywkach, co kompletnie dezorganizowało obronę OKC, występującą nadal bez Serge’a Ibaki i Andre Robersona (czyli topowych stoperów). Mimo wszystko Thunder mają w nogach trzeci najlepszy bilans w lidze – po Cavs i GSW – od All Star Weekend , który na dziś wynosi 18-6. Spurs wygrali 11 z ostatnich 14 spotkań i szykują formę na najważniejszą część sezonu. Aż 60 oczek wnieśli do gry rezerwowi Poppa.

PKT: Parker 21, Diaw 19, Duncan 16, Leonard 14, Mills 11, Ayres 10, Green 10 oraz Westbrook 16, Kanter 16+10zb, Waiters 14

SUNS (38-34) – KINGS (26-45) 99:108 (26:31, 27:27, 17:25, 29:25)

Królowie przy dominującym DeMarcusie Cousinsie (24 pkt i 11 zb) zmietli (nawiązanie do kolejnego #sweepu# ostatniej nocy, po Bulls z Raptors i przed Sixers z Nuggets) Słońca z parkietu w ich własnej hali. Kings nawet na moment nie czuli zagrożenia w perspektywie utraty prowadzenia, bowiem zabalansowany atak George’a Karla (7 x double figures) powiększał przewagę do końca III kw , do 13 oczek. Uwaga, Suns przegrali z Kings trzy spotkania tego sezonu i wyraźnie nie leżą im Królowie w bezpośrednich konfrontacjach. Dodatkowo , ligowy ewenement stanowi fakt, że w każdym ze spotkań Jeff Hornacek grał naprzeciwko innego trenera – Malone’a, Corbina i Karla! Suns przerwali serię 4 zwycięstw i na dziś są baaardzoo daaleeekooo od play off. Brandon Knight znów nie grał (i to miał być typerowy atut…;-) Ceglarzem dnia został PJ Tucker – 1/11 z gry.

PKT: Markieff Morris 24, Marcus Morris 19, Bledsoe 19, Warren 15 oraz Cousins 24+11zb, Gay 14, McCallum 14, Stauskas 13, Williams 12, McLemore 12, Casspi 10

W pozostałych dwóch meczach (bez emocji?):

T’WOLVES (16-55) – LAKERS (19-51) 99:101 (15:24, 28:25, 23:24, 24:17, OT 9:11)

Jordan Clarkson został bohaterem #1 Jeziorowców, dzięki jego ośmiu punktom w dodatkowych czasie gry , goście mogli cieszyć się z wygranej w Minnesocie. Obrońca Lakers zdobył 20 pkt , po meczu z OKC Thunder, w którym to wcześniej popisał się rekordowym w karierze występie z 30 oczkami. L.A. przerwali serię 5 wyjazdowych porażek i poradzili sobie bez pauzujących Carlosa Boozera oraz Jordana Hilla. Lakers grali drugie spotkanie z rzędu bez Byrona Scotta, który przebywał na pogrzebie swojej matki. Decydujące o zwycięstwie punkty dla L.A. zdobył dwoma celnymi osobistymi – jego pupil – Clarkson. Goście wygrali mimo koszmarnej formy rzutowej Wayne’a Ellingtona (3/19 !).

PKT: Wiggins 27, Budinger 22, LaVine 18, Dieng 10 oraz Clarkson 20, Lin 19, Davis 14, Black 11, Kelly 11

NUGGETS (27-45) – SIXERS (18-54) 85:99 (21:22, 25:27, 30:23, 9:27)

Podopieczni Melvina Hunta chyba za szybko otworzyli szampany/browary i następnie zderzyli się ze ścianą…Takiego come backu Sixers na przestrzeni trwającego sezonu jeszcze nie widzieliśmy. Duża w tym zasługa Nerlensa Noela , który swoim występem nawiązał cyferkami do Charlesa Barkley’a , ostatniego gracza Philly z 14pkt-15zb-4blk-4przech. Co ciekawe Sixers wygrali serię spotkań z Samorodkami, ‘sweepując’ ich! Obok rookiego na dobry wynik Sixers, którzy wygrali czwartą kwartę aż 27-9 , pracował notujący najlepszy występ w karierze, Robert Convington (25 pkt career high). Szóstki trafiły 14 trójek i zanotowały 14 przechwytów. Zatrzymały też Danilo Gallinariego (40 pkt w poprzednim meczu) na poziomie 8 pkt. Nuggets rzucali na 34% we własnej hali…

PKT: Lawson 19, Chandler 16+11zb, Nelson 12 oraz Covington 25, Canaan 15, Noel 14+15zb

Zagranie dnia:

Komentarze do wpisu: “Telegram z Zachodu – 26/03/15 – Spurs masakrują Thunder, wielka trójka Cavs wygrywa w Memphis, Suns i Pels oddalają się od play off

1. NBA bez opaski na głowie James’a to już nie to samo NBA.