Telegram z Enbiej – 22/03/15 – Westbrook ograł Heat, Mistrzowie rozbili Hawks

Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers 90:108 (26:25, 27:19, 20:31, 17:33)

Po bardzo przeciętnej (by nie powiedzieć, że słabej) pierwszej połowie podopieczni Davida Blatta wrócili do skuteczniejszej gry podczas trzeciej odsłony starcia z Bucks. Cavs rozpoczęli serię trzech wyjazdowych spotkań od konfrontacji z będącymi w kryzysie Kozłami. Bohaterem czwartej kwarty stał się JR Smith (23 pkt), autor trzech z rzędu dystansowych trafień , rozpoczynający serial punktowy gości (26-5). Na przestrzeni drugiej połowy Cavs udowodnili swoją dominację na wschodnim wybrzeżu (obok Atlanty Hawks) deklasując gospodarzy 64-37. Dla zespołu Jasona Kidda była to 6 porażka z rzędu i Bucks legitymują się bilansem 4-13 od momentu transferu do Arizony Brandona Knighta…LeBron James okazał się najlepszym zawodnikiem przyjezdnych, notując 28 pkt – 10 zb – 6 as. Bucks popełnili aż 23 straty przy 13 – Cavs. Również słabo radzili sobie na dystansie trafiając tylko 3 trójki przy 13 gości.

PKT: Carter-Williams 19, Antetokounmpo 15, Middleton 15, Ilyasova 14 oraz James 28, Smith 23, Irving 20

Oklahoma City Thunder – Miami Heat 93:75 (25:21, 23:17, 18:20, 27:17)

Russell Westbrook popisał się 10 triple-double w sezonie, natomiast 17 asystami wyrównał swój rekord kariery. 12 pkt – 10 zb – 17 as złożyło się na kolejny portójny dublet Russella, ale nie byłoby 40 wygranej OKC w sezonie, gdyby nie postawa Enesa Kantera. Ex podkoszowy Jazz zanotował 15 oczek podczas pierwszej kwarty meczu i zakończył mecz z 27 pkt i 12 zb wyraźnie wygrywając podkoszową batalię z Hassanem Whitesidem (13 pkt, 6 zb i 3 blk). Thunder dzięki postawie Kantera, Westbrooka i Adamsa (każdy powyżej 10 zbiórek) zdominowali grę w pomalowanym , wygrywając zbiórkę 52-40. Heat fatalnie spisywali się na dystansie, trafiając tylko trzy próby za trzy oraz w całym meczu rzucając na poziomie 39% z gry. Chwalony w ostatnich tygodniach Dwayne Wade, trafił 6 z 15 rzutów i zakończył mecz na poziomie 12 oczek…Tylko 6 punktów w swoim dorobku zapisał Luol Deng…Thunder przez większość spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na własnym parkiecie, ale ich decydujące trafienia przypadły na czwartą kwartę , wygraną 27-17. Dzięki znakomitej postawie podkoszowych – Stevena Adamsa i Mitcha McGary – Grzmot zdominował ostatni fragment gry. Seryjne zdobycze punktowe obu graczy doporowadziły do najwyższej w meczu, 22 punktowej, przewagi. Thunder zdobyli 56 punktów w strefie podkoszowej, podczas gdy Heat tylko 40.

PKT: Kanter 27, McGary 14, Morrow 12, Westbrok 12 oraz Whiteside 13, Chalmers 12, Dragic 12, Wade 12

Atlanta Hawks – San Antonio Spurs 95:114 (13:26, 28:33, 24:24, 30:31)

Mistrz przechytrzył ucznia i zdominował taktyczną batalię między Mistrzami NBA a najlepszą ekipą Wschodu. Gregg Popovich rozłożył na czynniki pierwsze swoich rywali i doprowadził do trzeciej z rzędu (pierwszej w sezonie takiej serii) porażki Hawks. Pierwsza połowa to obraz dominacji Spurs i świetna postawa kolejnych graczy – Kawhi Leonarda (20 pkt, 10 zb , 7 as) , Tiago Splittera (23 pkt, 8 zb) , Danny’ego Greena (15 pkt i 7 zb) – zaprowadziła Ostrogi do wygranej pierwszej połowy – 59:41. Trójka All Star Hawks – Jeff Teague, Al Horford i Kyle Korver – została zatrzymana poniżej 10 punktów (na głowę).

PKT: Millsap 22, Schroder 18, Carroll 12 oraz Splitter 23, Leonard 20, Diaw 17

Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans 107:100 (27:28, 23:25, 31:24, 26:23)

W pierwszej połowie – przy bardzo dobrej postawie Anthony’ego Davisa (26 pkt i 12 zb) – jeszcze pachniało niespodzianką w Staples Center. Davis trafił wszystkie 6 z rzutów z gry, notując 13 punktów, ale brak Tyreke’a Evansa oraz Omera Asika okazał się kluczowy do rozstrzygnięcia w kolejnych 24 minutach. Clippers przejmowali kontrolę nad spotkaniem w L.A. wykorzystując swoje atuty – Chrisa Paula (23 pkt i 11 as), Blake’a Griffina (23 pkt) czy DeAndre Jordana (12 pkt i 16 zb). Pels utrzymując wysoki wskaźnik rzutów z gry (50% za dwa i 54% za trzy) słabo kontrolowali piłkę, notując 18 strat , przy 10 miejscowych graczy. 6 z nich popełnił słabo spisujący się Norris Cole. Nawet double-double Alexisa Ajincy (11 pkt, 10 zb) czy 23 oczka ex gracza Clippers – Erica Gordona – nie zbilansowały strat personalnych po stronie gości. Wydaje się, że przy kolejnych wygranych rywali – Thunder oraz Suns – Pelikany wyraźnie oddalili się od play off i 8 miejsca na Zachodzie.

PKT: Griffin 23, Paul 23, Redick 20, Barnes 12, Jordan 12 oraz Davis 26, Gordon 23, Cole 12, Pondexter 12

Toronto Raptors – New York Knicks 106:89 (27:23, 29:18, 18:25, 32:23)

Miał być spacerek dla podopiecznych Dwyane’a Casey , ale Knicks napsuli nieco nerwów wyżej notowanym Raptors, zmuszając ich do wysiłku podczas drugiej połowy meczu. Być moze Knicks powalczyliby dłużej , gdyby nie kontuzja Alexey’a Shveda (uraz żeber przy starciu z Jamesem Johnsonem). Na domiar złego kontuzji pleców nabawił się Trevis Wear i i wypadł z gry w czwartej odsłonie meczu….a warto dodać, że w meczu nie wystąpił kontuzjowany Tim Hardaway Jr. Lance Thomas zaliczył career high z 24 oczkami a Andrea Bargnani popisał się 16 punktami przeciwko byłemu pracodawcy. Natomiast Langston Galloway trafił tylko 4 z 14 rzutów i skończył mecz z 9 oczkami. Z drugiej strony prym wiedli DeMar DeRozan (23 pkt, 7 zb i 5 as) oraz Tyler Hansbrough (18 pkt, rekord sezonu, 7/8 z gry). Wygrana czwarta kwarta, 9 punktami, miała duże znaczenie dla trenera Casey, który jako drugi z Raptors – po Samie Mitchellu – zanotował 300 zwycięstwo z drużyną z Kanady. Knicks ewidentnie zabrakło punktów spod kosza, 38-52 w zdobyczach w pomalowanym, praktycznie nikt nie przeszkadzał skutecznie grającemu Jonasowi Valanciunasowi (17 pkt i 10 zb).

PKT: DeRozan 23, Hansbrough 18, Valanciunas 17 oraz Thomas 24, Bargnani 16

Komentarze do wpisu: “Telegram z Enbiej – 22/03/15 – Westbrook ograł Heat, Mistrzowie rozbili Hawks

1. Woy, nie wiesz co się stało ze stroną nbafullreplay.com? Nie będzie można już tam oglądać powtórek meczy czy to jakaś awaria po prostu? Z kolei na stronie nbaliveonline.tv ostatnie mecze są z 16.marca. Nie wiesz może o co chodzi? Będę wdzięczny za odpowiedź :)

1. To może ja odpowiem. Jak widać NBA przejęło domenę i przekierowało ją do siebie. Czyli strona padła. Dostało się nawet ich kontom w social media. Ewentualnie polecam nbahd.com/, nbatv.ru lub torrenty – bt.davka.info

2. To lipa, że te strony padły, bo były bardzo fajne i szybko pojawiały się powtórki nocnych meczy. Dzięki @KDE za wyjaśnienie.

1. Ja oglądałem na thefirstrow
      Wpisz tę frazę w google i szukaj portali. Często zmieniają witrynę pewnie ze względu na bany;)

3. @Marku , chłopaki piszą o retransmisjach…

łącza przy relacjach na żywo w „poradniku dla nocnych marków z Enbiej”.

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie konta na League Pass , zwłaszcza po ASG , kiedy dochodzi do promocji. Wystarczy, że parę osób się skrzyknie i korzysta z tego samego konta ;-)

1. Można, ale nie wiem jak jest teraz, kiedyś z różnych lokalizacji nie można było oglądać tego samego meczu jednocześnie na tym samym koncie.