1-na-1: Pożar w Oklahoma City

Lordam: Co dla Thunder oznacza decyzja Duranta? Jak myślisz czy była ona w pełni konsultowana ze sztabem Grzmotów czy raczej była ona efektem przemyśleń Durantuli?

Woy: Myślę, że jedno i drugie słuchając i czytając doniesienia z OKC. Ważne też było zdanie Sama Presti, który nie zamierza ryzykować zdrowia swojej gwiazdy czy robić wyniku na siłę. Decyzja wg mnie jest słuszna i ani Kevin ani organizacja Thunder nie zamierzają ryzykować zdrowia oraz przyszłości gracza. Ból nie minął , zajęcia specjalistyczne nie pomagają. Nic na siłę.

Woy: Czy można zaryzykować stwierdzenie, iż tegoroczni Thunder – wsparci już takimi nazwiskami jak Augustin i Kanter – nie potrzebują Duranta by awansować do play off ? W końcu, czy ta kontuzja aż tak mocno wstrząśnie zespołem czy raczej niewiele się zmieni i nadal będą zmierzać do swojego celu ??

Lordam: Nie oszukujmy się, dla Thunder ambicją nie jest awans do play off ale walka o mistrzostwo, a bez sprawnego Duranta nie mają na to szans. Trzeba pamiętać, że Durantula jest zeszłorocznym MVP, który potrafił w pojedynkę wygrywać meczę bez wsparcia w postaci Kantera czy Augustina.

Lordam: Russell Westbrook zyska czy straci na decyzji Duranta?

Woy: Być może jeszcze bardziej się zmobilizuje oraz jest szansa , że zacznie bardziej wchodzić w rolę lidera niż dotychczas. Istnieje możliwość , że Westbrook dojrzeje nam tzn. zauważy , iż bez pomocy kolegów dalej niż pierwsza runda play off nie uciągnie wózka. Wg mnie jego szanse na MVP sezonu, w przypadku awansu OKC do play off, teraz jeszcze bardziej rosną.

Woy: Wiemy, że kontuzjowany jest Serge Ibaka, który wypadł na 4-6 tygodni. W jaki sposób, oby skuteczny, powinien grać Grzmot by awansować do topowej ósemki Zachodu? Czy widzisz jakieś pokłady rezerwy na ławce Scotta Brooksa ??

Lordam: Nie da się ukryć, że będzie to olbrzymia próba dla Kantera, McGary’ego i Adamsa. Thunder dalej mają mocnych podkoszowych i muszą z nich korzystać. Russell pewnie będzie grał przez 40 minut w meczu, ale bez wsparcia Augustina i pozostałych rezerwowych nie da rady pociągnąć gry Grzmotów.

Lordam: W przyszłym roku KD wchodzi w swój ‚contract year’ i czy w związku z tym decyzja o odpuszczeniu sezonu jest buforem bezpieczeństwa w celu wyleczenia sie na przyszły sezon?

Woy: Nie ma innej opcji niż zdrowie gracza, który i które zostają na pierwszym planie.  Zarówno Kevin jak i cały management oraz sztab szkoleniowy Thunder myślą tylko i wyłącznie o przyszłości klubu; dalej z panującym MVP ligi, który w końcu dał jedyny – jak dotychczas – awans do NBA Finals.  To również czas dla Duranta na spore przemyślenia, bowiem jak dotychczas – podczas off-seasons – miał on mało dni na odpoczynek. Przypomnijmy sobie, Mistrzostwa świata w Turcji, Igrzyska w Londynie, potem przygotowania do Mistrzostw w Hiszpanii ( w nich ostatecznie nie wystąpił). Kiedyś, w końcu te obciążenia musiały uderzyć w młodą gwiazdę…

Woy: Thunder mogą uruchomić kolejne opcje dając więcej minut nazwiskom jak Perry Jones, Anthony Morrow, Mitch McGary oraz nawet Dion Waiters. Tylko czy Scott Brooks jest właściwym trenerem, który wykorzysta ten wcale nie mały potencjał? Pytanie dodatkowe – czy jest coś , co podpowiedziałbyś Brooksowi ??

Lordam: Gra na wysokich. Trójka ww. przeze mnie podkoszowych już udowadniała w tym sezonie, że potrafi należycie wesprzeć Westbrooka. Morrow jak ma dzień konia może przechylić mecz na korzyść zespołu, a Perry Jones będzie chyba największym wygranym, jeżeli uda mu się chociaż w pewnym stopniu zastąpić Duranta i Ibakę. Oklahoma ma potencjał, ale musi w pełni wykorzystać siłę swoich wysokich. Westbrook będzie robił swoje, raz zagra kapitalnie, a raz trochę gorzej lecz wierzę, ze pociągnie zespół do play off. Czy Brooks jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu? Wiele razy już się mówiło o zmianach na posadzie trenera Oklahomy, ale teraz twierdzę, że może udowodnić swoją wartość. Awans do PO oraz dobra seria z Warriors może uratować mu stołek.

lordam

Człowiek orkiestra, pasjonat sportu (sztuki walki, rugby, koszykówka, kulturystyka), hodowca-akwarysta-rugbysta. Absolwent ekonomi, finansista. W NBA nie ma ulubionego zespołu, najbardziej ceni sobie Bulls, Hornets i Bucks, raczej kibic zawodników, niż konkretnych drużyn. Wielki fan Kenyona Martina, Eltona Branda, Jermaine O'Neala, Z-Bo i wielu innych PF-ów starej daty. Redaktor naczelny i właściciel Enbiej.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *