MAGIC (19-40) – HEAT (25-31) 90:93 po dogrywce

9 mecz w sezonie Luola Denga (21) z dwudziestką na koncie, zakończył się 9 zwycięstwem Heat. Mimo dogrywki to Dwayne Wade (18 pkt, ale 6/19 z gry) i spółka odnieśli zwycięstwo w derbach Florydy. Żar wygrał trzecie spotkanie, z czterech ostatnich, od kiedy wiemy , że na resztę sezonu wypadł Chris Bosh. Erik Spoelstra znów mógł liczyć na swojego niezawodnego centra, Hassana Whiteside’a i jego dublet z 15 pkt i 13 zb. Bolączką Magików była większa liczba strat (19-12) oraz niska skuteczność przy rzutach osobistych (18/31). Orlando wszystkie pięć punktów z dogrywki dostało od Nika Vucevića (26) i nawet rekordowe w karierze, 13 zbiórek, Victora Oladipo nie pomogł Magii w odniesieniu derbowego zwycięstwa. Heat z kolei nie imponowali na dalekim dystansie, pudłując 25 z 31 rzutów za trzy. Uwaga, Aaron Gordon skręcił staw skokowy podczas II kwarty i nie dokończył meczu…1/8 z gry zanotował Elfrid Payton. 2/10 miał Mario Chalmers, a Goran Dragić 3/10.

PKT: Vucevic 26, Oladipo 13+13zb, Harris 12 oraz Deng 21, Wade 18, Whiteside 15+13zb

HAWKS (45-12) – MAVS (39-21) 104:87

Jastrzębie wykorzystały absencję Rajona Rondo, który dostał od klubu jeden mecz zawieszenia za niecenzuralne uwagi pod adresem Ricka Carlisle…Mimo świetnego startu gości i prowadzenia 12 punktami po pierwszej połowie, gospodarze Phillips Arena stopniowo odrabiali straty, podczas dwóch kolejnych odsłon. Znów bohaterem starcia z Mavs okazał się rodak Dirka Nowitzkiego – Dennis Schroeder. Filigranowy obrońca Hawks poprowadził run Hawks z trzeciej odsłony – 13:0 – i trafił 3 z 5 trójek w meczu – dając się mocno we znaki rywalom. Dennis był najlepszym strzelcem miejscowych z 17 punktami, podczas gdy 5 innych graczy Mike’a Budenholzera zanotowało 10 lub więcej punktów. Bolączką Mavs okazała się nieskuteczność na dystansie, tylko 5 trafionych trójek (przy 13 Hawks) przy 31 wykonywanych. Dallas bez Rondo też słabo wyglądali przy kontrach, zdobywając z nich tylko 5 oczek. Jastrzębie całą drugą połowę wygrały aż 21 oczkami…Dirk Nowitzki zagrał najgorszy mecz w sezonie, 2/7 z gry oraz 4 pkt. Bilans Hawks przeciwko drużynom Zachodu to 16-4 (najlepszy na Wschodzie).

PKT: Schroeder 17, Korver 16, Millsap 15 oraz Ellis 19, Barea 13, Jefferson 10

CELTICS (22-33) – KNICKS (10-46) 115:94

Isaiah Thomas (19 pkt,7 as,6 zb) i Jonas Jerebko (20 pkt) przy swoich domowych debiutach w TD Garden poprowadzili Zielonych do zwycięstwa nad tankującymi Knicks. Celtowie mogli liczyć też na triple-double Evana Turnera, autora 10pkt/12zb/10as. Miejscowi zamknęli trzecią kwartę wynikiem 16-3 , po czym następnie w czwartej kwarcie trafili 8 ze swoich 14 celnych trójek. Podopieczni Brada Stevensa imponują bilansem 6-4 w lutym i mają szansę na pierwszy dodatni miesiąc od października (1-0). Uwaga, Knicks mieli tylko 9% skuteczności za trzy pkt, przy 2/21. Jose Calderon trafił 1 z 7 rzutów, a Knicks trafiali na 41%, przy 50% Celtów.

PKT: Jerebko 20, Thomas 19, Crowder 18, Turner 10+12zb+10as oraz Bargnani 17, Amundson 14, Smith 14

BULLS (36-22) – HORNETS (23-32) 86:98

Zbalansowany atak Szerszeni rozbił przygnębione kolejną kontuzją Derricka Rose’a – Byki. Wszyscy Hornets, którzy pojawili się na parkiecie zdobyli punkty, a ponadto 5 z nich przekroczyło granicę 10 pkt. Mo Williams z 17 pkt i 5 as wykorzystał absencję Rose’a i bez problemu radził sobie z Aaronem Brooksem (4/12 z gry i 12 pkt). Bulls nie pomogło 38 DD w sezonie Paua Gasola, a Mike Dunleavy (0/3) i Joakim Noah (1/4) byli dalecy od 10 punktów i potrzebnego wsparcia przy zdobywaniu ich. Hornets przerwali serię 5 porażek i mimo absencji Bismacka Biyombo byli w stanie zatrzymać zespół z Chicago.

PKT: Gasol 25+13zb, Butler 14, Brooks 12 oraz Kidd-Gilchrist 18+12zb, Williams 17, Jefferson 16

BUCKS (32-25) – SIXERS (12-45) 104:88

Po trzech przegranych z rzędu szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych Jasona Kidda. Długo wyczekiwany debiut Michaela Cartera-Williamsa (7 pkt i 8 as) miał w końcu miejsce. Team z Wisconsin sprostał prostemu zadaniu i łatwo pokonał team Bretta Browna, wygrywając pierwszą kwartę 29-12 i zwiększając przewagę do 29 oczek przed przerwą. Nawet takie pudło Greek-Freaka nie przeszkodziło Kozłom w odniesieniu kolejnej wygranej.

Sixers przegrali 5 z rzędu grę, a 16 punktów weterana, Jasona Richardsona nie odmieniło losów meczu…Khris Middleton i John Henson trafili po 9 z 12 rzutów z gry. Z kolei przechwycony w drodze na Brooklyn – Thomas Robinson – zanotował 6 pkt i 7zb dla Filadelfii.

PKT: Henson 21, Middleton 19, Bayless 13 oraz Richardson 16, Covington 13, Canaan 11

Komentarze do wpisu: “Telegram ze Wschodu – 25/02/15 – triple double Turnera, debiut Cartera-Williamsa

1. Czy Kidd-Gilchrist może zostać drugim Pippen’em? Jest dobry w obronie i pokazuje że trafić do kosza też często może.
    Celtics z drugą wygraną z rzędu może jeszcze powalczą o 8 miejsce bo 7 wydaje sie że jednak dla Heat.

2. MKG zrobił olbrzymi postęp w tym sezonie. Jest świetnym zbierającym i bardzo dobrym defensorem. W ataku jest monotonny (minięcie i layup z 2-3 metrów). Dla mnie będzie w niedługim czasie świetnym plastrem, ba już nim jest.

3. Tak jak pisze lordam… z tym, że Pippenem to on raczej nie będzie… w ataku jeszcze sporo mu brakuje i podania brak…

4. Pippenem to MKG nie zostanie ale skoro Jimmy Butler zrobił tak wielki postęp w lato to czemu on by nie miał zrobić. Jeżeli solidnie popracuje to może być z niego kawał sk***ysyna.