ASG 2015 : skrót meczu i występu Westbrooka

1. Skrót meczu , który wygrał Zachód 163-158, a obie drużyny ustanowiły rekord punktowy spotkań gwiazd (321 oczek, przy poprzednim rekordzie z zeszłego roku 318 oczek). W spotkaniu ustanowiono też rekord w ilości celnych trójek – aż 48 celnych! Rekord poprzedniego roku to była liczba 30…

Wschód – Zachód 158:163 (36:47, 46:36, 40:39, 36:41)

Wschód: LeBron James 30, Kyle Korver 21, John Wall 19, Carmelo Anthony 14, Jeff Teague 14, Kyrie Irving 11, Pau Gasol 10, Kyle Lowry 10, Chris Bosh 10, Al Horford 8, Jimmy Butler 6, Paul Millsap 5.

Zachód: Russell Westbrook 41, James Harden 29, LaMarcus Aldridge 18, Stephen Curry 15, DeMarcus Cousins 14, Chris Paul 12, Damian Lillard 11, Klay Thompson 7, Marc Gasol 6, Dirk Nowitzki 5, Kevin Durant 3, Tim Duncan 2.

2. Najlepsze akcje – MVP – Russella Westbrooka, autora 41 punktów (punkt mniej od rekordu ASG Wilta Chamberlaine’a). 27 punktów Russa do przerwy to pobicie rekordów Glena Rice’a (1997 rok) i Kyriego Irvinga (obaj po 24 pkt).

3. Najlepsze akcje LeBrona Jamesa (278 pkt we wszystkich meczach) wrzucającego 30 punktów , który wyprzedził Michaela Jordana oraz Kareem Abdul-Jabbara i goni Kobego Bryanta (najlepszego strzelca Meczów Gwiazd z liczbą 280 pkt).

Komentarze do wpisu: “ASG 2015 : skrót meczu i występu Westbrooka

1. Jak to się mówi Święta, Święta i po Świętach. W tym roku nawet zmęczyłem ten mecz choć szlag mnie trafiał jak niektórzy gwiazdorzyli z rzutami prawie z połowy boiska. Ogólnie ten mecz przypomina jakieś kiepskie przedstawienie, mam wrażenie, że się umówili na bicie rekordów. Moje MVP dostaje Chris Paul za zwolnienie tempa gry – pozwoliło to grającemu zespołowo Zachodowi wygrać i obroniło rekord Wilta przed tym sympatycznym ale nieco pomylonym Russelem. No i 15 asyst.
    Niegdyś ASG było takim przeżyciem, że debiutanci prawie zawsze notowali air-ball przy pierwszym rzucie.

No nic. Moją ulubioną część sezonu czas zacząć! Amare już poza Knicks(podobno dogadali wykup kontraktu)-mówi się o Mavs i Spurs! Na resztę transferów aż mnie swędzą zęby.

1. Właśnie dlatego ja tego cyrku nie oglądam. Dla mnie to jest parodia meczu.

2. Ja co rok mam nadzieję, że poziom choć odrobinę zbliży się do roku (!!choćby!!) 2000-2005. W meczu padł 1 blok – Gasola. W innej akcji Aldridge był bardzo zdziwiony kiedy Lowry zakończył akcję lay-up’em – wydaje mi się , że słyszałem: „Nigga, I thouth You dunk it!”. Miałem wrażenie, że gdyby wiedział walnąłby mu czapę. Nastał czas kiedy konkursy stają się ciekawsze od samego meczu.

3. Buy-out czeka również Larry’ego Sandersa. Po STATA ustawili się też Suns, Raptors i Clippers (przy kontuzji Griffina).

2. A powiedzcie mi dlaczego Jordan sie nie udziela podczas ASW? Zawsze jest wielu legendarnych zawodników a jego nie ma

1. Możliwe, że z powodu posiadania własnej drużyny. Chyba zabrania tego „umowa franczyzowa”. Właściciel drużyny może tylko klaskać na trybunach (tańczyć – Balmer) i odbierać statuetki w Hall of Fame.

3. 133 rzuty za trzy w jednym meczu? Serio? Sto trzydzieści trzy? W 48 minut? To daje średnią prawie 3 prób na każdą minutę meczu. To się jeszcze daje oglądać?
    Chyba jestem starej daty, ale podziękuję za taki „show”…

4. Kiedyś grały gwiazdy, zależało im na tym żeby zrobić show ale żeby mecz też był ciekawy, teraz sama nazwa mecz gwiazd nic więcej bo przecież ani Al Horford, ani Teague, Korver to nie są gwiazdy NBA grają w najlepszym zespole w tej chwili w lidzę ale to nie są gwiazdy.

5. Pytanie do Znawców, jak już Majecha wspomnial o Amare. Jaki sens ma wykup kontraktu przed drużynę. Siano wydane … takie samo?, a inne drużyny się wzmacniają za frajer. Amnestii nie liczy się do salary cup to jest jasne, a w tym przypadku? Bo jeśli się też nie liczy, to jaka jest różnica między wykupem, a amnestią?

6. Takie mecz gwiazd jak ten z obecnego roku,to naprawde, az sie nie che ogladac,zero emocji,zero zacietosci,wszyscy wygladaja jak by mieli na ten mecz wywalone,a mvp meczu zostaje po prostu ten ktoremu w danym dniu najbardziej sie chce,bo przeciez praktycznie kazdy na parkiecie,jak by zapragnol zdobyc +30 pkt z ladnymi wsadami,to by to bez problemu zrobil jak nie ma kompletnie zadnej obrony