Telegram ze Wschodu – 8/02/15 – dobitka Gasola, mocny powrót Pacers

CAVS (32-21) – LAKERS (13-38) 120 : 105

Lakers przegrali spotkanie, którego nie mogli wygrać. Kiedy na parkiecie przebywali Clarkson-Ellington-Kelly-Sacre-Black to z drugiej strony wystarczyła siła LeBrona Jamesa (22 pkt – 10 zb – 8 as), Kyriego Irvinga (28 pkt i 10 as) oraz Kevina Love (32 pkt i 10 zb) by zespół Davida Blatta wygrał 13 z ostatnich 14 spotkań. 55% z gry Cavs oraz 18 celnych rzutów za trzy punkty (54%), przy 7 trójkach Love’a. Kevin po słabym meczu z 5 oczkami na koncie , odkuł się w spotkaniu przeciwko drużynie, która chętnie pozyskała go podczas kolejnego off-season. Lakers przegrali 10 spotkanie w serii i to wyrównanie ich najgorszego wyjazdowego fatum…Tercet James-Irving-Love zdobył 82 oczka, a to drugie najbardziej ofensywne spotkanie w ich wykonaniu po połączeniu sił. Jeziorowcy z bilansem 13-37 zaliczyli najgorsze 50 spotkań w swojej historii klubu. Cavs wygrali 8 z rzędu spotkanie przeciwko drużynom Zachodu. P.S. Jeśli mnie pamięc nie myli to pierwsze spotkanie wielkiej trójki w Cleveland , kiedy wszyscy zakończyli mecz z double-double (powtwierdzi lub nie Wojtek w Ciekawostkach).

PKT: Love 32+10zb, Irving 28+10as, James 22+10zb oraz Clarkson 20, Davis 16, Johnson 15, Ellington 12

HORNETS (22-29) – PACERS (20-32) 102 : 103

To był prawdziwy rollercoaster w Time Warner Cable Arena, w którym do przerwy – wyraźnie – prowadzili gospodarze aż 17 oczkami. Najlepszy mecz od miesięcy Ala Jeffersona (30 pkt i 13 zb) nie wystarczył podopiecznym Steve’a Clifforda, nie wystarczył też solidny występ Briana Robertsa (19 pkt , 5 as i 8/14 z gry). Poprawiona defensywa teamu Franka Vogela (19 pkt gospodarzy w IV kwarcie) oraz znacząco poprawiony atak (64 oczka po przerwie) pozwoliły gościom wrócić do gry podczas II połowy meczu. Bardziej zbalansowany zespół przyjezdnych polegał na trafieniach CJ Watsona (22 pkt i 5×3 pkt) czy zdobyczach punktowych tercetu Scola-West-Stuckey (każdy po 15 pkt).
W końcowej minucie meczu najpierw trójką popisał się Watson, następnie odpowiedź wyszła z rąk Marvina Williamsa. Decydującego lay upa oddał Hill, od którego powrotu do pierwszej piątki Pacers mają się dużo lepiej (wygrane z Pistons czy Cavs).
Hornets przegrali mimo, że zachowali wysoką skuteczność w rzutach dystansowych (8/14). Ponadto David West zaliczył 18 z rzędu występ na poziomie double figures. Inadiana wygrała trzeci kolejny mecz, po niespodziewanym zwycięstwie z Cavs.

PKT: Jefferson 30+13zb, Roberts 19, Henderson 13 oraz Watson 22, West 15+14 zb Stuckey i Scola po 15

MAGIC (16-38) – BULLS (32-20) 97 : 98

Byki uzyskały wysoką przewagę w początkowej fazie II kwarty i wydawało się , że pomkną po łatwą wygraną. Nic z tego. Dopiero dobitka po niecelnym rzucie Derricka Rose’a – Paua Gasola (notującego najdłuższą serię z double double od ery Michaela Jordana; 12 z rzędu) – przyniosła wyjazdową wygraną Bulls. Gasol zanotował 25 pkt i 15 zb oraz Jimmy Butler dołożył 27 pkt przy 19 wygranej na wyjeździe. Hiszpan ma na koncie 33 double double i jest pierwszy w lidze z dubletami. Do rekordowych w karierze brakuje mu 10. Goście znów grali bez kontuzjowanego Mike’a Dunleavy’ego (19 mecz z rzędu) oraz musieli sobie radzić bez narzekującego na bóle w stopie Kirka Hinricha. Bulls wygrali mimo przegranych tablic (35-45) . Bolączką gospodarzy była nieskuteczność Nika Vucevica (5/14) oraz Tobiasa Harrisa (6/17). Również Kyle O’Quinn (1/7) nie popisał się

.

PKT: Butler 27, Gasol 25+15zb, Noah 18+9zb, Rose 11+10 as oraz Oladipo 18, Harris 15, Vucevic i Fournier 14.

Komentarze do wpisu: “Telegram ze Wschodu – 8/02/15 – dobitka Gasola, mocny powrót Pacers

1. Właśnie ogarnąłem, że Celtics tracą dwa mecze do w konferencji ósmego Miami. I nie wiem co o tym myśleć. Czy to Heat jest tak źle prowadzone i przepłacone czy młodzież z Bostonu tak się rozwija i za rok może to być gruzy na tak groźna jak np. Milwaukee na początku sezonu( kiedy był Jabari). Która drużyna idzie wg. was w lepszym kierunku?

2. Czy ktoś ma pomysł jak wytłumaczyć pierwszą piątkę Lakersów? Kelly, Sacre? Ciężko na to patrzeć…