Wrzuta dnia: Pan trzecia kwarta

warriorsW spotkaniu Golden State Warriors – Sacramento Kings (126-101) Klay Thompson dokonał niebywałej rzeczy. Podczas samej trzeciej kwarty wrzucił Królom 37 punktów , bijąc rekord jednej kwarty Carmelo Anthony czy George’a Gervina (33 w jednej). Thompson, gorący kandydat do Meczu Gwiazd, zanotował fantastyczny wynik na dystansie trafiając 11 z 15 prób za trzy punkty.

Poprzedni najlepszy wynik jednej kwarty w szeregach Wojowników należał do Erica Sleepy Floyda i wynosił 29 punktów (1987 rok). Klay pobił też wynik jednej kwarty Wilta Chamberlaine’a (31) z czasów jego występów dla Philadelphia Warriors.

W całym meczu Pan trzecia kwarta zanotował 52 oczka, trafiając w sumie 16 z 25 rzutów z gry oraz 9 z 10 rzutów wolnych. Klay pobił też rekord trójek w jednej kwarcie, należący do Joe Johnsona i Michaela Redda (8 x) trafiając 9 z 10 oddanych w trzeciej odsłonie!