Nagrody dnia: 03.10.2014

James Harden/ fot. Flickr

Ruszamy już z drugą odsłoną nagród dnia. Meczów było sześć, to też ciekawych wydarzeń nie brakowało, a także znakomitych występów i tych mniej udanych. Zgodnie z Waszymi sugestiami, gracze którzy oddali mniej niż 5 rzutów w spotkaniu i nie osiągnęli skuteczności z gry powyżej 30% nie będą brani pod uwagę w statystyce ceglarze dnia. Natomiast aby znaleźć się w rubryce „dziurawe ręce” należy zanotować co najmniej 4 straty.

MVP dnia: James Harden

Najsławniejsza „broda” w Houston, choć nie słynie z byt dobrej gry obronnej (złośliwi twierdzą, że wręcz nie posiada żadnej defensywy), tak w ofensywie w starciu z Philadelphią 76ers pokazał to, co ma najlepszego w swoim arsenale. Przede wszystkim korzystał z dobrze mu opanowanej sztuki wymuszania przewinień. 18 razy stawiał na linii rzutów wolnych i pomylił się tylko raz! Harden w czterech dotychczasowych meczach może pochwalić się 51 celnymi rzutami wolnymi na 54 oddanych! Gracz Rockets w pojedynku z Sixers oprócz 35 oczek dorzucił także 9 zbiórek i 5 asyst.

Życiówka dnia: Avery Bradley

O składzie Boston Celtics można powiedzieć, że jest szeroki i…i właściwie to wszystko. Jakości w nim niewiele, ale na tle wciąż szukającej własnej tożsamości drużynie Celtów wyróżnił się Avery Bradley autor 32 oczek (rekord kariery), 8 zbiórek i 1 asyst.

Bostońscy trzej muszkieterowie dnia: Rajon Rondo, Jeff Green, Avery Bradley

Celtics po walce przegrali z wyżej notowanym zespołem z Zachodu- Dallas Mavericks 113:118, choć po przerwie przegrywali już różnicą 31 oczek. Bostończycy długo mogli liczyć jednak na korzystny wynik za sprawą swoich trzech muszkieterów. Rondo zagrał niczym Magic Johnson rozdając aż 15 asyst , do tego miał 7 punktów i 9 zbiórek. Jeff Green był najlepszym strzelcem Celtics zdobywając 35 oczek , a Bradley jak już wspomniałem wcześniej, zagrał „życiówkę”.

Twierdza dnia: FedEx Forum w Memphis

Miśki wygrały już po raz 16 z rzędu we własnej hali. Jest to ich najlepszy wynik w historii klubu.

Pechowcy dnia: Oklahoma City Thunder

Grzmoty od jakiegoś czasu trapione są kontuzjami kluczowych zawodników. Do szpitala w Oklahomie po spotkaniu z Nets z urazem lewej stopy powędrował ich dotychczasowy shooting guard Andre Roberson. Jakby tego było mało, to Thunder ponieśli wstydliwą porażkę z Nets 85:116, a takich batów nie doznali od 2009 roku.

Powrót dnia: Brook Lopez

Skoro już jesteśmy przy pojedynku Brooklyn Nets z OKC, to nie mogę nie wspomnieć o jednym z milszych aspektów obecnego sezonu. Po 11 miesiącach przymusowej rozłąki z koszykówką do gry wrócił Lopez. Nawet po tak długiej przerwie nie zapomniał jak powinno prezentować się dobrze na parkiecie. W 23 minuty rzucił 18 punktów, zebrał 6 piłek i zablokował 2 rzuty. Welcome back!

Triple-double dnia: Chris Paul

CP3 jest w bieżących rozgrywkach autorem pierwszego potrójnego wyniku dwucyfrowego(13 punktów, 12 asyst i 10 zbiórek). To 12 triple-double Paula w karierze, ale dopiero pierwsze w barwach Clippers.

Blok dnia: Nerlens Noel

Nie ukrywam, że bloki to jeden z moich ulubionych aspektów gry. Noel w meczu z Rockets skarcił przeciwnika w sposób mistrzowski. Not in my house, bitch! :

Preludium do ceglarzy dnia: Denver Nuggets i Sacramento Kings

Kibice, którzy zdecydowali się zarwać nockę dla tego starcia w pierwszej kwarcie mogli nie raz pukać się w czoło i żałować swojej decyzji. Kings i Nuggets w q1 oddali łącznie 23 rzuty z gry, a trafili z nich tylko 6 (26.08%).