Thabeet zagości w Filadelfii (na krótko)

Oklahoma_City_Thunder27-letni obywatel Tanzanii – Hasheem Thabeet – który w 2009 roku z drugim numerem draftu trafił do Memphis Grizzlies przenosi się na wschodnie wybrzeże. Po 2 latach spędzonych w Oklahoma City ten niespełniony talent – swojego czasu namaszczony na następcę Dikembe Mutombo czy Hakeema Olajuwona – zostanie wymieniony do Sixers.

Środkowy z 5-letnim stażem w lidze – notujący podczas ostatniego sezonu średnie 8 minut w grze oraz 1.2 pkt i 1.7 zb na mecz został najpierw wymieniony do Philadelphia 76ers, po czym już wiadomo, iż gracz zostanie zwolniony z gry w nowym klubie. Wszystko to po to by Thunder zyskali więcej przestrzeni w puli płac oraz by Sixers nieco ją dociążyli (są ciągle poniżej minimum).

Za całą operację Thunder mają wygenerować tzw. trade exception na sumę 1.25 mln USD. Natomiast Thabeet po 5 latach spędzonych wśród Grizzlies, Rockets, Blazers i Thunder zmuszony będzie poszukać sobie nowego pracodawcy.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

5 komentarzy

  1. Bloniek pisze:

    Jakiś 2 rundowy czy kasę chociaż Sixers dostali? Czy poprostu zrobili przysługę Thunder?

  2. Mr. Cental pisze:

    No to witamy Hasheema w Europie!

  3. VDL pisze:

    Pomyslec ze gosc z 1nr. draftu zostal wybrany xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *