Ray Felton zawieszony na cztery mecze

Po przyznaniu się do zarzutów o posiadanie broni i amunicji, a także wyroku sądu nie musieliśmy długo czekać na reakcję NBA, która w czwartkowy wieczór poinformowała o zawieszeniu Raymonda Feltona na cztery pierwsze spotkania nowego sezonu.

Rozgrywający Mavericks, którego klub z Teksasu pozyskał w ramach niedawnej wymiany jako kula u nogi Tysona Chandlera uniknął odsiadki w więzieniu, ale poza utratą kilku spotkań (i pieniędzy z nimi związanych) będzie musiał jeszcze odpracować 500 godzin prac społecznych i zapłaci 5000 $ kary.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nie oszukujmy się. Wyrok sądu nie jest ani zaskoczeniem (wiadomo było, że dojdzie do ugody), ani specjalną karą. Pięć tysięcy dolarów to żadne pieniądze dla Ray’a. Zawieszenie na kilka spotkań też nie wpłynie na jego pozycję w drużynie (i tak jest słaba – w tej chwili jest opcją nr 3 na rozegraniu za Harrisem i Nelsonem). Dodatkowe 500 godzin prac społecznych może zaś odbyć poza NY, czyli jak się można spodziewać – „odbębni” je w Dallas.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *