Karuzela trenerska ‚2014’ – McMillan wkracza do gry, drugi interview Scotta

Z pełną uwagą śledzimy wydarzenia czerwca w NBA i poszukiwania dwóch ostatnich kandydatów na krzesełka trenerskie w Cleveland i Los Angeles. Co ciekawe, mimo , że coraz większa liczba klubów ma już ten ból głowy za sobą, to trzeba podkreślić, iż Cavs oraz Lakers podgrzewają sytuację i wrzucają do swojego kotła kolejne nazwiska!

Zacznijmy od Miasta Aniołów, wczoraj późnym wieczorem okazało się, że Mitch Kupchak zaprosił na rozmowy ikonę Lakers z czasów show-time Byrona Scotta. Jak się okazuje ex opiekun Cavs czy Hornets ma odbyć drugą rozmowę i będzie pierwszym trenerem z drugim podejściem, na temat przejęcia schedy po Mike’u D’Antonim. Wydawać się może, że dobre relacje Scotta z Kobem Bryantem oraz solidna przeszłość w klubie może dać Byronowi podstawy by stać się nowym szkolniowcem byłych Mistrzów NBA. Przypomnę też , że Scott nazywał szansę jaką daliby mu Lakers jako ‚DREAM JOB’. Dodajmy do niego również fakt, że potrafi pracować z młodymi zawodnikami i gwiazdami drużyn, a znajdziemy kolejny atut , którym może kierować się management klubu.

Jednak jeśli nie dojdzie do pozytywnej puenty w rozmowach dla obu stron , to Lakers być może będą chcieli przeegzaminować aktualnego asystenta Pacers, Nate’a McMillana. Jak mówią doniesienia z Indiany to właśnie kalifornijczycy oraz sternicy klubu z Ohio dzwonili do siedziby klubu McMillana z prośbą o pozwolenie na rozmowy z asystentem. Plotki mówią , że Mr. Sonic, prowadzący w przeszłości ekipy ze Seattle i Portland, chętnie wróciłby na posadę pierwszego i pokusił się o walkę o play offs z jedną lub drugą drużyną. 49-letni Nate nie prowadził w pojedynkę żadnej drużyny od kiedy stracił pracę z Blazers w 2012 roku (i zastąpił go Kaleb Canales). Dotychczasowy bilans trenera to 478-452 a największy sukces to awans do II rundy play offs.

Ciekawe wieści przekazali również wczoraj informatorzy z Europy, sugerujący, że włoski szkoleniowiec CSKA Moskwa oraz były doradca L.A. Lakers – Ettore Messina – może po zakończeniu finałów przenieść się do San Antonio. Jak mówią plotki Włoch miałby zostać pierwszym asystentem Gregga Popovicha i być może szykować się na przejęcie w przyszłości etatu od słynnego Popa. Nieoficjalnie wiadomo, że w przeszłości Spurs już kontaktowali się z Messiną a sam trener miał już raz rozważać opcję pracy u boku Gregga. Jak będzie tym razem?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *