Deron Williams we wtorek przejdzie dwie operacje kostek

Trapiony kontuzjami kostek od przynajmniej dwóch sezonów rozgrywający Brooklyn Nets – Deron Williams – przejdzie podwójną operację w najbliższy wtorek.

29-letni gracz w zakończonych rozgrywkach notował średnio 14.3 ppg, 6.1 apg i 2.6 rpg co było statystycznie jego najgorszym rokiem od debiutanckiego sezonu 2005/2006, gdy w pierszym składzie rozegrał tylko około 50% spotkań.

Williams  przechodził wiele zabiegów na kostkach by zmniejszyć ból. Próbował już zastrzyków z kortyzonu czy zabiegów płynem płytkowym (pomogły np. Bryantowi), ale w związku z ciągłym bólem zdecydował się w końcu na operację.

Jak poinformował specjalista Nets, Dr. Martin O’Malley, rozgrywającego czeka usunięcie fragmentu kości w prawej stopie i oczyszczenie zabiegiem artroskopii lewej kostki.

Jeżeli to właśnie urazy były głównym problemem spowalniającym Williamsa to operacja może być świetną informacją dla klubu z Brooklynu. Powracający do zdrowia po ciężkiej kontuzji Brook Lopez, będący w formie Deron i wciąż skuteczny Joe Johnson mogą być trzonem dla kolejnej mocnej drużyny Prokhorova.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

3 komentarze

 1. Sasoo pisze:

  Równia pochyła Derona i Nets? Nie za dużo tych problemów? Nie chce krakać, bo nigdy nie życzę źle ALL-Starom, ale czuje, że ani Lopez Ani Williams ani Rose nie wrócą już do swojego najlepszego poziomu i jeszcze nieraz zobaczą szpitalne kitle. Kobe czeka to samo, chociaż to jest tak ambitny koszykarski egocentryk,że w jego przypadku nie postawiłbym pieniędzy, że nadal będzie świetny mimo 36 lat .

 2. Mr. Cental pisze:

  Czy operacja to doskonała wiadomość? Nie znam się na medycynie, ale mam tu mieszane uczucia, bo operacja to zawsze ryzyko. Oby pomogło, bo Deron wyraźnie spuścił z tonu w tym sezonie i bez jego solidnej gry na poziomie allstara nie ma mowy o sukcesach. Co najwyżej to zespół na 50 wygranych i 2 runda PO.

  • Mateusz Babiarz pisze:

   Mimo wszystko dobra, bo Deron przez 2 lata próbował grać bez operacji i widzieliśmy jak to wyglądało (z 1b rozgrywającego ligi (nie powiem, że był 2, Paul był 1a, a Deron 1b) stał się graczem gdzieś koło 10-tki na swojej pozycji).

   Jeżeli chce wrócić jeszcze na elitarny poziom to to jest jego najlepsza szansa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *