Big Baby odejdzie z Orlando Magic (i trafi do L.A. Clippers?)

Rob Heningan i Orlando Magic próbowali przed trade deadline dokonać korekt w składzie i po cichu liczyli na większe zainteresowanie osobami – wystawionych na trade block – Jameerem Nelsonem oraz Glenem Davisem. Niestety; o ile w stosunku do Jameera Nelsona zainteresowanie przejawiali T’Wolves oraz Wizards, o tyle Bibg Baby nie cieszył się żadnym uznaniem innych klubów. Młody manager z Orlando dostawał najwięcej zapytań o osobę Arrona Afflalo. Jak się okazuje, mimo faktu, że transferów w drużynach nie można już dokonywać to Heningan zdecydował się na wykup kontraktu ex gracza Celtów.

Sam zawodnik opuści zespół w następnych dniach i będzie mógł sobie poszukać nowego pracodawcy. Nieoficjalnie mówi się , że notujący średnie 12 pkt i 6zb na mecz, trafi pod skrzydła byłego trenera z czasów gry w zielonym trykocie, Doca Riversa. Mówi się, że Clippers oddali Byrona Mullensa do Sixers, właśnie po to by wzmocnić rotację wysokich słynnym Big Baby.

28-letni Davis miał zarobić za obecny sezon z Magic 6,4 mln USD , natomiast za następny 6,6 mln USD. W 2008 roku , pod skrzydłami Doca Riversa, został Mistrzem NBA. Następnie i po latach wypełniania miesjca w składzie Celtów, m.in. przy długotrwałej kontuzji Kevina Garnetta,  trafił do Orlando w wyniku wymiany z udziałem Brandona Bassa. Wśród Clippers miałby zastępować Blake’a Griffina oraz DeAndre Jordana, gdyż po oddaniu Mullensa – Clippers – zostali tylko z jednym podkoszowym na zmianę – Ryanem Hollinsem.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

3 komentarze

  1. gratek pisze:

    Byłby to genialny upgrade rezerwowego frontcourtu Clippers, bo w tej chwili mają tam dziurę wielką jak Teksas.

  2. Bloniek pisze:

    Na jakiej zasadzie działa buyout?? Klub wypłaca zawodnikowi kasę, odchodzi z klubu i jego pensja znika z salary??? Co z 2 rokiem kontraktu wtedy?

  3. gratek pisze:

    Pensja zostaje w salary, ale jest chyba pomniejszona o nowy kontrakt zawodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *