Andre Miller zawita do Waszyngtonu

Nuggets-LogoPo niezbyt udanej współpracy z trenerem Brianem Shawem rozgrywający Andre Miller wreszcie uwolni się od nielubianego przez siebie szkoleniowca. Otóż na mocy wymiany pomiędzy Wizards, Nuggets, a także 76-ers gracz ten będzie reprezentował barwy stołecznego klubu.

Po napięciach na linii Shaw – Miller jasne było, że ten drugi niedługo zmieni klub.  I tak się tez stało. Weteran z 15 letnim stażem został dziś zawodnikiem Washington Wizards, a co za tym idzie kolegą klubowym naszego jedynaka w NBA – Marcina Gortata.

Do Kolorado powędrował natomiast Jan Vesely, który nie dostawał zbyt wielu szans gry w drużynie Randy Wittmana. Dodatkowo Samorodki dostały jeszcze dwa drugorundowe wybory w drafcie.

Trzecią stroną w wymianie byli Sixers, którzy w jej ramach zdobyli drugorundowy pick przyszłorocznego draftu (2015 rok), a także wybór w drugiej rundzie draftu 2016. Pierwszy pick otrzymali od Wizards, a ten z 2016 roku od Nuggets. Do Phila trafił też Eric Maynor, który pewnie zostanie przez nich zwolniony.

Bardzo blisko pozyskania Millera była Minnesota, która oferowała J.J Bareę, ale jak widać Czarodzieje przebili propozycję Leśnych Wilków.

Andre Miller trafił do Wizards.

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

7 komentarzy

 1. znafffca pisze:

  szkoda że denga nie udało się „wypożyczyć”

 2. Woy pisze:

  Cena picka była zbyt wysoką przy odejściu Arizy.

 3. Barzay pisze:

  dobrze bo szkoda mi było Walla i jak grał tyle minut, jedyne co to przyszłosciowo to to nie jest nic bo coraz starszy

 4. Arkadio pisze:

  Nie czaję tego trejdu- co oddali 76 w zamian za picki i Maynora?

 5. Mariusz pisze:

  76ers dostali Maynora i picki. Maynora pewnie zwolnią.
  Ten trade jest w cieniu wymiany Pacers-76ers, ale moim zdaniem to mega ważny deal dla Wizards. Vesely był wielką pomyłką, a w zamian dostają gościa, który im może bardzo pomóc. Wizards obok Pacers są dla mnie największym wygranym tego okienka. Raptors i Bulls będzie już im ciężko ścignąć, Nets jest generalnie lepsze od wszystkich poza Heat i Pacers, ale 6 miejsce jest realne, a może nawet 5 przy odrobinie szczęścia. To mega ważne, bo miejsca 7-8 kończą udział w play-offach każdego wschodniego teamu.

 6. Krzychair pisze:

  Miller może troche ostudzi gorącą głowę Walla, moze też Marcinowi sie lepiej z nim grać.

 7. rewers pisze:

  Wizards mają jedno miejsce wolne. Planują kogoś zatrudnić? Bo przydałoby się wzmocnić ławkę kimś wysokim lub rzucającym obrońcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *