Pelicans otrzymają DPE

Jak poinformował m.in. Marc Stein z ESPN – New Orleans Pelicans w związku ze stratą na prawdopodobnie cały sezon (a dobrze aby tak się właśnie stało, dla samego zdrowia zawodnika) Ryana Andersona, który doznał poważnej kontuzji pleców i szyi, otrzymają „wyjątek od kontuzjowanego gracza” (Disabled Player Exception) w wysokości 4 mln $.

Taka cenna nagroda od ligi pozwoli Generalnemu Menadżerowi Pelikanów – Dellowi Dempsowi – na dodatkowe i znacznie bardziej agresywne ruchy na rynku transferowym, który powoli dobiega. Wraz z Trade Deadline, które już w czwartek plotek coraz więcej – nawet takich które zupełnie nie trzymają się kupy.

Pelicans będą należeć w ostatnich godzinach do jednych z najbardziej aktywnych drużyn w lidze (nazwiska Pierre’a Jacksona, Austina Riversa, Erica Gordona i Tyreke’a Evansa mogą się codziennie przewijać wśród rozmów transferowych)

Dodatkowe 4 mln $ na transfery pozwoli New Orleans Pelicans ściągnąć zawodnika pokroju Jordana Hilla z Los Angeles Lakers (jego kontrakt jest idealnym przykładem – ostatni rok umowy), na którego swoją drogą Pels mogliby zarzucić sieci i wzmocnić swoją bardzo kiepską strefę podkoszową, gdzie główną rolę na środku odgrywają… Greg Stiemsma i Alexis Ajinca.

8 komentarzy

 1. amon pisze:

  Jaki jest status graczy NBDL? Mam na myśli Pierre’a Jacksona,który gra w Idaho,filii Blazers. Czy mają oni coś w rodzaju prawa pierwokupu? Przypomnę,że Jackson rzucił w jednym z meczów 53(?) punkty,co przez tydzueń było rekordem D-league

  • Pierre Jackson – brzydko mówiąc – „należy” do Pelicans, którzy mają do niego prawa. To Pels poprzez wymianę z Philly podczas draftu 2013 wybrali Pierre’a.

 2. amon pisze:

  Łeeeee… Dzięki:)

 3. Lucjusz pisze:

  Wytlumaczylby mi ktos skad sie bierze zastrzezony pick w drafcie? Co to w ogole jest, dlaczego itd.

 4. Sosna1982 pisze:

  Czy NOP nie mają swojej filii? Czemu Jackson gra w przybudówce Blazers?

 5. amon pisze:

  Widocznie go nie podpisali i może sobie grać,gdzie chce. I tu rodzi się pytanie,,zaznaczam,nie znam tych przepisów,ani statusu Jacksona. Ale o co mi codzi? Drużyna X wybiera z 50.np. numerem gościa,po czym go olewają i nie podpisują”radz sobie sam”. Po czym przygarnia go filia teamu Y,tam się pokazuje,team Y jest zachwycony i chce go podpisać. I kupa? Bo prawa do gościa ma drużyna X i w każdym momencie może go zgarnąć,lub przynajmniej blokować angaż do teamu Y? Ewentualnie wytrejdować go? Tak to wygląda?Czyli prawa do gracza ma do śmierci,lub do trejdu tych praw? Proszę o odpowiedz,,zarówno na moje pytanie,jak i Lucjusza,bo jestem ciekaw

 6. kurcze pisze:

  Autorzy,

  Ciekawy byłby dział/artykuł opisujący zasady odnośnie kontraktów w nba (zastrzeżone picki, bird years, etc.), zasad trejdów, salary itd. Zawsze jest wiele wątpliwości.
  Co Wy na to? Da radę coś takiego stworzyć?

  Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *