Durant i Anthony oraz Carter-Williams i Burke najlepszymi w styczniu

Kevin Durant z OKC Thunder i Carmelo Anthony z NY Knicks głównie za swoje strzeleckie popisy zostali namaszczeni Graczami Miesiąca Stycznia, w Konferencji Zachodniej i Wschodniej. Z kolei po kolejne laury Debiutanta Miesiąca sięgnęli Michael Carter Williams z Sixers oraz Trey Burke z Jazz.

Durantula to obecny lider strzelców NBA, a w ostatnim miesiącu notował przeciętną 35,9 zdobywanego punktu w każdym meczu. Poprowadził też Grzmot do bilansu 13-4 i dał drużynie powrót na fotel lidera Western Conference. W tym samym czasie Kevin śrubował też swoją serię 12 spotkań z rzędu na poziomie 30 (lub więcej) punktów. Pięciokrotnie przekroczył barierę 40 oczek ,a raz nawet udało mu się zdobyć ich 54. Najważniejszym meczem była oczywiście prestiżowy i wygrany na Florydzie, przeciwko LeBronowi Jamesowi.

Anthony z kolei utrzymał najwyższą średnią punktową na Wschodzie (28,7) i znów podniósł swoją przeciętną zbiórek (9,0) a jego drużyna wygrała 10 z 16 spotkań. Knicks zaliczyli też serię 4 wygranych, co zdarzyło im się po raz pierwszy w tych rozgrywkach. Oczywiście wisienką na torcie wszystkich występów Melo był 62-punktowy rekord Madison Square Garden i pobicie osiągnięć Kinga, Jordana czy Bryanta.

Obaj wyżej wymienieni po raz kolejny również awansowali do pierwszych piątek Zachodu i Wschodu przy tradycyjnym Meczu Gwiazd. Ponadto dla Duranta jest to trzecie z rzędu wyróżnienie tego typu! Na Wschodzie, w poprzednich miesiącach, podobne laury zbierali Paul George i LeBron James.

Drugi raz z rzędu wyróżnienie w postaci Debiutanta Miesiąca przypadło rozgrywającemu Utah Jazz – Trey’owi Burke. Lider wśród rookies w kategorii asyst (6,8) popisał się w pierwszą w karierze serią double-double na poziomie punktów i asyst (przeciwko Spurs oraz Pistons), a także 7-krotnie notował double figures.

Drugi raz w sezonie (listopad wcześniej) Najlepszym Debiutantem Wschodu został Michael Carter-Williams. Rozgrywający Szóstek pozostaje liderem strzelców w kategorii rookies (16,5) oraz poprowadził Szóstki do wyniku 5-3 na wyjazdach. MCW był bliski triple-double w meczu przeciwko Knicks uzyskując 19pkt,12zb i 7as. Michael jest murowanym faworytem do nagrody ROTY.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *