Rozkład jazdy, dzień dziewięćdziesiąty trzeci: Durant vs James

Mecz wieczoru: Oklahoma City Thunder (36-10) – Miami Heat (32-12) – godz. 1.00

W tym spotkaniu naprzeciwko siebie stanie dwóch obecnie najlepszych graczy na świecie. Tu naprawdę trzeba zapowiadać coś więcej?

Liderzy zespołu (średnie na mecz): 

Punkty: Kevin Durant (31,3) – LeBron James (26)

Zbiórki: Serge Ibaka (8,8) – LeBron James (6,9)

Asysty: Russell Westbrook (7) – LeBron James (6,5)

Przechwyty: Russell Westbrook (1,8) – Mario Chalmers, Dwyane Wade (1,8)

Bloki: Serge Ibaka (2,6) – Chris Andersen (1,1)

Ostatnie 5 spotkań:

Thunder: Blazers (Z), @Spurs (Z), @Celtics (Z), @76ers (Z), Hawks (Z)

Heat: @Bobcats (Z), @Hawks (P), Celtics (Z), Lakers (Z), Spurs (Z)

Z – zwycięstwo, P – porażka, @ – wyjazd

Pozostałe spotkania:

Orlando Magic (12-34) – Toronto Raptors (23-21) – godz. 1.00

Raptors pomimo tego, że Kyle Lowry gra ostatnio świetnie, dalej myślą o wytransferowaniu go, jeśli dostaną dobrą ofertę. W Toronto zastanawiają się, czy latem będą w stanie sprostać jego wymaganiom finansowym, więc woleliby jeszcze coś za niego otrzymać niż latem zostać z niczym.

Detroit Pistons (18-27) – Atlanta Hawks (23-21) – godz. 1.30

Mecz został odwołany z powodu burzy śnieżnej nad Atlantą.

Philadelphia76ers (14-31) – Boston Celtics (15-32) – godz. 1.30

Ciekawe której z drużyn bardziej zależy na przegraniu tego meczu, w kontekście tegorocznego draftu? Celtics mają bilans 0-6 od powrotu Rajona Rondo. Cokolwiek to znaczy.

Phoenix Suns (26-18) – Milwaukee Bucks (8-36) – godz. 2.00

Phoenix Suns podpisali umowę do końca sezonu z Leandro Barbossą po tym jak podpisali z nim wcześniej dwa 10-dniowe kontrakty. W dotychczasowych 9 spotkaniach Brazylijczyk rzucał średnio 8,7 punktów, zbierał 2,2 piłki i rozdawał 2 asysty w 21,4 minut na parkiecie.

New Orleans Pelicans (19-25) – Minnesota Timberwolves (22-22) – godz. 2.00

Jestem bardzo ciekaw czy trenerzy wybiorą Anthony’ego Davisa do All Star Game. Gdyby tylko Cans mieli lepszy bilans, to Davis byłby pewniakiem, a tak, hmm… ciężko powiedzieć. Jak go mam wśród swoich rezerwowych, zobaczymy jutro, czy trenerzy myślą podobnie

Wolves mają dziś szansę na bilans powyżej 50 proc. po raz pierwszy od 25 listopada, ale muszą to zrobić bez Nikoli Pekovica, który nie zagra przez co najmniej tydzień z powodu kontuzji prawej kostki.

Houston Rockets (30-17) – Dallas Mavericks (26-20) – godz. 2.30

Rockets pokonali wczoraj po raz trzeci w sezonie Spurs i zrobili to bez Jamesa Hardena. Brodacz dziś też nie zagra, z powodu urazu kciuka, a Houston ma w tym sezonie bez niego całkiem niezły bilans 5-2.

Charlotte Bobcats (19-27) – Denver Nuggets (22-21) – godz. 3.00

26,8 punktów, 12,1 zbiórek, 57,2 proc. z gry w ostatnich 8 meczach. Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że pozyskanie Ala Jeffersona to zła decyzja?

Chicago Bulls (22-22) – San Antonio Spurs (33-12) – godz. 3.30

Spurs mają w tym sezonie bilans 1-11 z drużynami z TOP7 (Pacers, Heat, Thunder, Blazers, Clippers, Rockets) w tym sezonie

Memphis Grizzlies (23-20) – Sacramento Kings (15-29) – godz. 4.00

Kings na swoim profile na YouTube zaprezentowali ostatnio pierwsze efekty pracy z Google Glass.

Washington Wizards (22-22) – Los Angeles Clippers (32-15) – godz. 4.30

John Wall nigdy w swojej karierze nie miał jeszcze bilansu powyżej 50 proc. zwycięstw. Dziś stanie przed kolejną okazją, już 7 w tym sezonie. Clippers wracają właśnie z 7-meczowej serii wyjazdowej, więc szanse są.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

1 Odpowiedź

  1. Marcin P pisze:

    Uaktualnij prosze bilanse Chi (22-22) i Sas (33-12) bo w opisie z top7 sas maja bilans 1-11 a tylko 10 porazek ogolnie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *