Kortyzon i koncentrat płytkowy lekarstwem dla stawów Williamsa

Deron Williams, 29-letni rozgrywający Brooklyn Nets, po raz drugi w karierze jest zmuszony odpocząć po nietypowym zastrzyku pozwalającym zregenerować jego kostki. Zawodnik, który przez 5 lat (jest w drugim roku kontraktu) zarobi wśród Nets 98 mln USD, odpocznie przez maksymalnie 4 tygodnie i nie pomoże przy potencjalnej poprawie bilansu swojej drużyny. Przerwa D-Willa spowodowana jest przyjęciem zastrzyku z kortyzonu i koncentratu krwinek płytkowych, a oba czynniki mają pomóc rozgrywającemu w szybszej regenracji stawów skokowych. Co ciekawe, poza NBA tego typu kuracja jest oficjalnie niedozwolona i kojarzy się jako przyjmowanie środków dopingujących.

Williams i jego Nets wygrali w ostatnim czasie trzy mecze z rzędu (czwarta wygrana odbyła się już bez udziału Derona), podnosząc wskaźnik zwycięstw do 14. Niestety kolejna kontuzja stawu skokowego rozgrywającego spowoduje dłuższą przerwę w grze zawodnika, a on sam pauzował 12 spotkań z rzędu podczas tego sezonu i ze względu na podobny uraz. W poprzednich rozgrywkach D-Will zmagał się z podobnymi problemami zdrowotnymi i jako terapię zaaplikowano mu dwa zastrzyki , w obie nogi, z kortyzonu i koncentratu płytkowego.

Kortyzon zaliczany jest do grupy steroidów i jest hormonem wytwarzanym przez nadnercza. Ma on działanie przeciwzapalne a przez międzynarodową komisję antydopingową (DFB) uznawany jest za substancję dopingującą.

Koncentrat płytkowy podawany jest w celu optymalizacji naprawy i regeneracji kości/tkanek. Podawany jest on by wspomóc i przyspieszyć naturalny proces gojenia, a swego czasu uznawany był za przełom w leczeniu.

Williams w obecnych rozgrywkach notuje średnie 13,6 pkt oraz 6,9 as na mecz. W ostatnich meczach wyglądał na zawodnika głodnego gry i prowadzącego Nets do lepszych dni o czym świadczyły wygrane z Thunder, Cavs oraz Hawks. Co ciekawe, ze względu na problemy ze stawami skokowymi Deron Williams nie wykonał w tym sezonie żadnego slam dunku! Przypomnijmy, że Nets wcześniej stracili inne ważne ogniwo zespołu, Brooka Lopeza, który najprawdopodobniej nie zagości na parkietach NBA podczas 68. sezonu.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *