Brook Lopez i trzeci raz w karierze złamana kość śródstopia

O ogromnym pechu mogą mówić – Brook Lopez i Brooklyn Nets. Jak wykazało prześwietlenie roentgenowskie najlepszy strzelec Siatek (notujący średnio 20.7pkt w meczu) , poprzez złamanie kości śródstopia opuści pozostałą część sezonu! W dodatku to trzeci podobny uraz Brooka podczas ostatnich czterech lat gry w NBA!!

Do kontuzji eliminującej centra z całego 68. doszło podczas przegranej, po dogrywce Nets, konfrontacji minionej nocy przeciwko Sixers (Lopez rozegrał 44min i rzucił 22pkt). Co gorsze, Brook rozegrał w tym sezonie tylko 17 spotkań…i jeśli wróci to tylko na samą końcówkę regular season; oczywiście jeśli lekarze dadzą mu zielone światło na powrót, a rehabilitacja przejdzie bardzo pomyślnie.

Niestety kolejna poważna kontuzja zabrała nam w tym sezonie zawodnika z wysokiej półki. To też powoduje, że Nets praktycznie tracą swojego jedynego i klasycznego środkowego. Lopez w sezonie 2011-12, po rozegraniu 5 spotkań, również doznał podobnego urazu. Chwilę później miał zabieg, podczas którego wstawiono mu śrubę w śródstopie.

Teraz Jason Kidd będzie zmuszony grać na piątce Kevinem Garnettem i Andray’em Blatche. Więcej minut znów też dostanie Reggie Evans. Osobna sprawa; być może Billy King wykona telefon do Daryla Morey’a by porozmawiać o transferze na Brooklyn Omera Asika?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *