Kolejna złamana ręka – Michaela-Kidda Gilchrista

Dobrze w pamięci mamy jeszcze poniedziałkowy uraz z meczu przeciwko Knicks – Anthony’ego Davisa czy kontuzję z poprzedniego piątku, z meczu przeciwko Rockets, Paula Pierce’a – a minionej nocy – intensywny sezon zebrał kolejne żniwo..

O ile Pierce i Davis już wiedzą , że stracą co najmniej 4 tygodnie gry na gipsowy opatrunek, a następnie przejdą rehabilitację, o tyle Kidd-Gilchrist czeka jeszcze na ostateczną diagnozę lekarzy.

MKG doznał złamania w lewej ręce  podczas trzeciej kwarty (przeciwnie do kolegi Davisa), w sumie grając 19 minut meczu, przegranego przez Bobcats meczu z Mavs (82:89). W tym czasie skrzydłowy Rysiów zanotował 6pkt i 3zb.

Co ciekawe obaj absolwenci tej samej uczelni Kentucky, wybrani podczas tego samego draftu 2012 – MKG i Davis – doznali bardzo podobnej kontuzji w tym samym tygodniu..

Kidd-Gilchrist notuje dla Bobcats przeciętne 9pkt i 5zb na mecz i jego drużyna zalicza bilans 8-11, mając nadzieję na występy w play offs. Trzeba podkreślić, że od lata 2013 zawodnik rozpoczął specjalne treningi rzutowe ze swoim asystentem Markiem Pricem. Treningi miały na celu poprawić skuteczność i selekcję rzutową skrzydłowego, ale niestety kontuzja przerwie ten planowany proces.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *