Bradley Beal wypadł ze składu Wizards

Dwa tygodnie – przynajmniej tyle bez swojego najlepszego strzelca będą musieli grać Washington Wizards. Tyle ma potrwać okres przerwy w jego grze do czasu kolejnego badania.

20-letni rzucający obrońca notował do tej pory fantastyczne rozgrywki wykręcając imponujące 20.6 ppg (43.9% z dystansu), 4.6 rpg i 3.5 apg. Jednocześnie był jednak bardzo mocno eksploatowany – w każdym spotkaniu grał średnio przez 40.2 minuty co było najwyższym wynikiem w całej lidze.

Problematyczna okazała się ponownie prawa noga, która nie wytrzymała tak dużego obciążenia podobnie jak miało to miejsce w końcówce poprzedniego sezonu.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ból kończyny zaowocował badaniami rezonansem magnetycznym, a po nich lekarze zalecili 2 tygodnie przerwy w treningach. Po tym okresie Beal przejdzie ponowne badania i dopiero wtedy poznamy dalsze rokowania.

Jeżeli strata Beala jest potężnym ciosem dla mających ambicję gry w PO Wizards, o tyle powrót do treningów Trevora Arizy, Otto Portera i Chrisa Singletona może napawać optymizmem.

Przed trenerem Wittmanem teraz trudna decyzja odnośnie tego, kto zastąpi Bradley’a w podstawowym składzie.

Moim zdaniem o ile Ariza będzie gotowy do gry to może to być przesunięty pozycję wyżej Webster. Jeżeli Trevor nie zdąży to spodziewam się natomiast tam kogoś z duetu TempleMaynor.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

5 komentarzy

 1. Triple eX pisze:

  Moim zdaniem stwierdzenie o „fantastycznych rozgrywkach” BB jest mocno kontrowersyjne… To typ zawodnika który mocno forsuję rzuty i często gra na siłę podejmując niewłaściwe decyzje… a jego skuteczność… no cóż… dość przeciętna, a i tak podbita kilkoma meczami w których pod tym względem mu wyszło…

  • Mateusz Babiarz pisze:

   43.9 % z dystansu przy ponad 6.3 próby na mecz to baaardzo solidny wynik. Dla porównania np. Steph Curry ma 41.5% przy 7.5 próby.

   Beal ma w Wizards rzucać i to robi – nie jest przy tym może tak efektywny jak Klay Thompson, ale to nadal moim zdaniem bardzo dobry gracz, a ma przecież dopiero 20 lat.

 2. Adrian89 pisze:

  „o tyle powrót do treningów Trevora Arizy, Otto Portera i Chrisa Singletona.” – brakuje słowa w tym zdaniu, może cieszyć? Napawać optymizmem?

 3. Wojtek pisze:

  „Jeżeli strata Beala jest potężnym ciosem dla mających ambicję gry w PO Wizards, o tyle powrót do treningów Trevora Arizy, Otto Portera i Chrisa Singletona.”

  chyba czegoś brakuje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *