Lakers gonią dodatni bilans

lakersSkazywani w tym sezonie na pożarcie w Konferencji Zachodniej Los Angeles Lakers kolejny raz pozytywnie zaskoczyli, tym razem wygrywając z Sacramento Kings. Ponownie bardzo ważna rolę odegrali zawodnicy rezerwowi, a zwłaszcza Xavier Henry, który rzucił 21 punktów.

Sacramento Kings 2-0 24 24 13 25 86
Los Angeles Lakers 0-2 29 26 18 27 100

Po wygraniu ostatnich dwóch meczów, z Pistons i Warriors, dla Lakers pojawiła się szansa powrotu na dobre tory, czyli włączenia się do walki o ósme miejsce na zachodzie, przynajmniej na obecnym etapie sezonu. Grając przeciwko będącym w  back-to-back Kings, wygrali, głównie dzięki świetnej postawie w końcówce trzeciej kwarty i na początku czwartej.

Ciężkie nogi „Królów” nie były w stanie nadążyć za biegaczami z Los Angeles, którzy w cztery ostatnie minuty trzeciej ćwiartki zanotowali run 10-0. Po wznowieniu gry w czwartej, punkty dołożyli jeszcze Nick Young, Xavier Henry i Jordan Hill i zrobiło się +15 dla LAL (79-64).

Kolejny raz świetną robotę w zespole Mike’a D’Antoniego wykonali rezerwowi, którzy rzucili w sumie 40 punktów. 21 z nich sam Henry, w tym 12 w decydującej kwarcie. Grający życiowy sezon zawodnik w 21 minut trafił 7 z 11 rzutów z gry, a 9 punktów, 3 asysty i 2 przechwyty w 17 minut dodał Jordan Farmar.

Doskonałą serię kontynuuje zastępujący kontuzjowanego Steve’a Nasha Steve Blake. W pięciu z ostatnich sześciu gier zanotował przynajmniej 10 asyst, a przeciwko Kings miał 12 i dodatkowo 9 punktów i 5 zbiórek. Nowy podstawowy playmaker Lakers niezmiennie pozytywnie zaskakuje w tym sezonie. Dobrze wyglądają jego dwójkowe akcje z Pau Gasolem (20 pkt, 10 zb), zarówno pick&rolle, jak i pick&pop.

Kings radzili sobie do przerwy,kiedy trafili 50% swoich rzutów, ale po fatalnej trzeciej kwarcie, kiedy ich skuteczność spadła do 25%, nie zdołali się już podnieść. Zespół kierowany z parkietu przez Greivisa Vasqueza (20 pkt, 7 ast,9-18 z gry) zdobył tylko 38 punktów w drugiej połowie, pozwalając Lakers na rzucenie 20 oczek po szybkim ataku.

Lakers wygrali walkę na tablicach (44-42), rzucając więcej punktów w pomalowanym (46-40). Gasol z Jordan Hill wykonali dobrą robotę w defensywie, a Lakers w każdym z ostatnich pięciu wygranych meczów nie pozwolili rywalom na rzucenie 100 punktów.

17 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst zanotował DeMarcus Cousins, ale spudłował aż 8 z 14 prób. 15 punktów, ale z aż 14 rzutów dodał dla Kings debiutant Ben McLemore.

Lakers wyjeżdżają teraz na trzy mecze na wschód, gdzie zmierzą się z Wizards, Nets i Pistons. Dwie wygrane nie są wykluczone, a wyjście na plus bez Kobe Bryanta będzie naprawdę sporym osiągnięciem.