Mavericks pewnie ogrywają Lakers

Dla Lakers ważniejsze niż całe spotkanie była wieść o rychłym powrocie Black Mamby. Gruchnęła pogłoska, że Kobe wróci już 15-tego listopada. Ile w tym prawdy nie wiadomo, ale na pewno porażka zawodników z Miasta Aniołów została osłodzona. Dzisiejszej nocy Mavericks rozbili wręcz Lakers mając w pewnym momencie nawet 33 punkty przewagi. Drużyna Marka Cubana wciąż jest niepokonana we własnej hali i szczególnie ich ofensywa wygląda na tym etapie sezonu bardzo dobrze. Wśród gospodarzy prym wiódł Monta Ellis, który rozegrał bardzo dobre spotkanie (30 punktów, 9 asyst).

Przebieg spotkania:

Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem bardzo dobrze zorganizowanego ataku gospodarzy. Mavericks raz po raz karcili słabą obronę Lakers. Aktywni byli Ellis i Calderon, którzy bezkarnymi penetracjami łamali obronę gości i stwarzali liczne okazje swoim kolegom. Po pierwszej ćwiartce wynik 35-22 wskazywał na dominację drużyny Ricka Carlisle.

W drugiej odsłonie gry rezerwowi Lakers, którzy w NBA przodują pod względem zdobytych punktów, wzięli się do roboty. Prowadzenie gospodarzy zostało zmniejszone do 9 punktów, ale potem gra Jeziorowców zacięła się nieco. Świetne spotkanie dla Mavs rozgrywał Monta Ellis oraz rezerwowi DeJuan Blair (10 punktów, 8 zbiórek i aż 5 przechwytów w 18,5 minuty) i Gal Mekel (9 punktów, 6 asyst). Przewaga Mavericks jeszcze wzrosła i w pewnym momencie wynosiła 57-37. Warto dodać, że do tego momentu Dirk Nowitzki nie miał na swoim koncie nawet jednego punktu, który swój pierwszy kosz rzucił na niespełna 3 minuty do końca pierwszej połowy (w całym meczu 11 punktów). Lakers zdołali jeszcze przed przerwą zaliczyć krótki run 7-0. Przewaga drużyny z Dallas była jednak bezdyskusyjna i po pierwszej połowie wynosiła 67-48. Zawodził zbyt mało widoczny lider gości Pau Gasol (10 punktów, 8 zbiórek, 4 asysty). Nic nie pokazywał Steve Nash (5 punktów, 4 asysty).

Druga połowa zaczęła się od runu Mavs 9-2 i totalnej dominacji 76-50. Lakers kompletnie nie mieli odpowiedzi na najlepszego na boisku Monta Ellisa (30 punktów, 11/14 z gry, 9 asyst i tylko 1 strata). Przewaga Mavs wzrosła w pewnym momencie nawet do 30 punktów. Było jasne, że jeśli tylko Dirk i spółka nie stracą koncentracji nie może się nic wydarzyć. Tylko w jednym momencie można było mieć jakiekolwiek wątpliwości. Po punktach Nicka Younga na początku 4 kwarty przewaga Mavs zmniejszyła się do 15 punktów. Jednak dwie kolejne udane akcje Gala Mekela zastopowały run gości. Ostatecznie drużyna z Dallas bezdyskusyjnie zwyciężyła 123-104.