Knicks będą zaczynać World Peacem

knicksW trakcie pre-season w Knicks mogliśmy zaobserwować wyjściowe ustawienie front-courtu Anthony – Bargnani – Chandler. Nie wypaliło to jednak do końca i nie spodobało się Mike’owi Woodsonowi. Jak dowiedział się Marc Berman z New York Post Woodson ma zaczynać mecze z World Peacem i Anthonym na skrzydłach, a Bargnani będzie wychodził z ławki jako Sixth Man.

Wydaje się to być dobre rozwiązanie, bo Knicks nadal będą w stanie świetnie rozciągać obronę, a przy tym zyskają w defensywie. Efektywność Melo w poprzednim sezonie była najwyższa, gdy ten grał na „czwórce” i takiego rozwiązania szukał Woodson.

Anthony’emu jest obojętne, na jakiej pozycji będzie grał. Mówi, że odnosił sukcesy w tej lidze grając na niskim skrzydle, a w poprzednim roku był efektywny jako silny skrzydłowy. Twierdzi, że poradzi sobie i na tej, i na tej pozycji. Ja mu wierzę, bo to gracz z Top 10 ligi. Ważniejsze jednak będzie ustalenie składu obok Anthony’ego. World Peace jako gracz rzucający za trzy i broniący pasuje do Melo idealnie.  Z pewnością lepiej od słabiutkiego w obronie Bargnaniego, który nie zatuszuje braków Carmelo po bronionej stronie parkietu.

3 komentarze

  1. Krzychair pisze:

    Mnie się wydaje, że to było od początku logiczne ustawienie.

  2. Marecki pisze:

    No wszystko ładnie, pięknie tylko ze na ławie zostaje jeszcze 20 mln dolców za rok gry (czytaj Amare Stoudemire)…

  3. melo pisze:

    a może w NY nie mówią nam wszystkiego a sami wiedzą że STAT nie zagra wielu meczy w sezonie bo inaczej sprowadzenie Bargnaniego jest totalnie bezsensu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *