Wolves przedłużają umowę z Williamsem, Rubio następny w kolejce

Właściciel Leśnych Wików, Glen Taylor, poinformował minionej nocy o przyszłościowych ruchach swojej ekipy. Drużyna Ricka Adelmana, która pownie staje do walki o play offs, zdecydowała się na prolongatę umowy z Derrickiem Williamsem. To drugi ważny ruch dla sterników z Minnesoty, po nowej umowie za Nikoli Pekovića. W tym przypadku, były numer 2 draftu z 2011 roku, po raz drugi przedłuża kontrakt o rok z T-Wolves, a teraz będzie w stanie zainkasować 6,3 mln USD.

Williams w ostatnim sezonie, zastępował Kevina Love’a, zaliczając 12pkt i 5.5zb podczas 24 minut spędzanych na parkiecie. W lato sam zawodnik sporo pracował nad sobą i m.in. wzmocnił swoją muskulaturę, gdyż będzie chciał częściej walczyć bliżej kosza.

Również trzeci ważny zawodnik wilczej układanki może liczyć niebawem na prolongatę do umowy. Glen Taylor zasugerował też, iż numer 1 rozgrywający Wilków – Ricky Rubio – otrzymał podobną propozycję, wg której Hiszpan miałby zarobić 5 mln USD. Rubio ostatnie lato spędził dość pracowicie, przygotowując się do Eurobasketu 2013, a następnie biorąc udział w turnieju o ME z reprezentacją swojego kraju.

Jeśli ta propozycja zozstanie zatwierdzona przez agenta gracza, to klub z Minnesoty przejdzie pułap salary cap i wyda na zawodników 68,4 mln USD. Będzie to równoznaczne z zapłaceniem tzw. luxury tax (podatku od luksusu).

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *