Skrót wydarzeń minionej nocy – 20/10/13

Grizzlies – Hawks ( 90 : 82 )

Bez wygranej na własnym parkiecie podczas spotkań przedsezonowych pozostają Jastrzębie. Podczas minionej nocy zespół Mike’a Budenholzera już po pierwszej kwarcie, przegranej 14-28 tracił spory dystans do rywala. Dzięki świetnej dyspozycji duetu Jerryd Bayless (22pkt i 6-6 za trzy!) – Ed Davis (14 pkt i 8zb) zespół z Memphis kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie Phillips Arena. Paul Millsap (19pkt i 8zb) oraz Jeff Teague (15pkt i 5as) próbowali przywrócić do gry swój zespół podczas trzeciej odsłony meczu (wygranej przez gospodarzy 28-17), ale Grizzlies wrócili do lepszego grania podczas finałowych 12 minut, wygrywając po raz trzeci z rzędu. Na zniewlowanie dystansu do rywala Hawks, pozwoliła wysoka liczba strat Grizzlies – aż 26.

Magic – Pistons ( 87 : 86 )

Do ostatnich sekund czwartej kwarty ważyły się losy potyczki na Florydzie, w której Tłoki mocno wracały do gry podczas ostatnich 12 minut. Zbilansowany atak Magic oraz punkty T. Harrisa (13), E. Moore’a (14), K. Q’quinna (11) i M. Harklessa (11) zaprowadziły graczy J. Vaughna do łatwego prowadzenia, wyraźnie przejętego podczas II odsłony (24-9). Magic poszli za ciosem w III kwarcie i powiększyli swoją przewagę z 7 do 18 punktów. W czwartej kwarcie Mo Cheeks postawił znów na swój front court i za sprawą tercetu Smith-Monroe-Drummond wrócił do gry o zwycięstwo. 13pkt i 8zb Smitha, 14pkt i 15zb Drummonda oraz 19pkt Monroe okazały się zbyt małe , by wydrzeć końcową wygraną gospodarzom. O wyniku próbował decydować J-Smoove ale jego rzut za trzy punkty, na pół minuty przed końcem nie trafił celu.

T-Wolves – Celtics ( 104 : 89 )

Kwarta po kwarcie budowali swoją przewagę podopieczni Ricka Adelmana, podczas konfrontacji w Montrealu. Kevinów dwóch – Martin i Love – zdobyło w sumie 43 oczka (21 i 22) prowadząc swój team do trzeciej wygranej w pre-season. Wilki trafiły 10 trójek, na 40% skuteczności, podczas gdy Celtowie tylko 3, na 11%..Poza tym Celtowie przegrali dość wyraźnie walkę o zbiórki (40-54) i praktycznie tylko Avery Bradley (11pkt) oraz Gerald Wallace (16pkt) zachowywali przyzwoitą skuteczność i zagrażali w ataku rywalom. Celtowie przegrali wszystkie kwarty i zaliczyli już 6 porażkę w przedsezonowych grach.

Thunder – Jazz ( 88 : 82 )

Podobny przebieg do spotkania Grizzlies-Hawks miał mecz Jazz-menów z Grzmotem. Gracze Scotta Brooksa rządzili na własnym parkiecie przez pierwsze trzy odsłony a następnie ujrzeli mały zryw gości, podczas finałowych 12 minut. 18 pkt przy wysokiej niedyspozycji Kevina Duranta (2-10 z gry) zanotował Reggie Jackson. Udanie , na poziomie 17pkt i 8zb, wspierał do Serge Ibaka. Dzięki postawie swoich podkoszowych, Ibaki i Adamsa (10zb) gracze OKC zdominowali walkę na tablicach 49-39 oraz nie dali się rozpędzić Derrickowi Favorsowi (2-7 z gry). Gordon Hayward oraz Alec Burks próbowali wrócić do gry, dzięki grze na obwodzie, ale ich próby często napotykały na obręcz (6-14 pierwszego i 4-12 drugiego). Jazz mają bilans 1-4 z pre-season, podczas gdy Thunder wygrali 4-krotnie przy jednej porażce.

Blazers – Kings ( 109 : 105 )

Patrick Patterson zdobył 27 pkt i Ben McLemore dodał 23pkt ale to było dopiero w dalszych kwartach meczu ze Smugami. Początek meczu i pierwsza kwarta należała do gospodarzy (30-19) i za sprawą Damiana Lillarda (28pkt) przyniosła wyraźne prowadzenie miejscowym. Blazers w dalszej fazie meczu nie tylko trafiali na lepszym procencie (48-41%) ale również opanowali sytuację pod tablicami (54-40 zb). 17pkt Mo Williamsa oraz double double (14pkt i 11zb) Nicolasa Batuma zaprowadziły ich do 4 wygranej w pre-season games.