Jason Kidd oficjalnie kończy karierę

Jego numer zostaje zastrzeżony przez Nets

Zdobył upragnione Mistrzostwo NBA w 2011 roku , w barwach Dallas Mavericks. Ogólnie w finałach NBA wystąpił trzykrotnie, z czego dwie wcześniejsze próby podejścia do Mistrzostwa z New Jersey Nets zostały zatrzymane przez L.A. Lakers  i S.A. Spurs. Minionej nocy ,w wygranym przez Nets, przedsezonowym pojedynku przeciwko Miami Heat (86:62), klub z Brooklynu uhonorował swojego nowego trenera Jasona Kidd zastrzeżeniem numeru 5, z którym dla nich grał.

Podczas 6 1/2 sezonów z Nets Jason zanotował średnie 14.6 pkt – 9.1 as – 7.2zb . W tym czasie 5-krotnie wystąpił w Meczu Gwiazd i trafił trzykrotnie do najlepszych piątek ligi (mamy zawsze trzy wybierane). 6-krotnie znajdował się w najlepszych piątkach pod względem defensywy. Do dziś Kidd jest liderem organizacji z Brooklynu (dawniej New Jersey) w ilości triple-double (61), asyst (4620), przechwytów (950) i oddanych trójek (831).

Warto przypomnieć, że sam gracz przybył do Nets w 2001 roku, w ramach wymiany z Phoenix Suns za Stephona Marbury. Kidd tworzył też najbardziej rozpoznawalny tercet Siatek w historii organizacji z Vincem Carterem i Richardem Jeffersonem.

Jego numer „5” to siódmy zastrzeżony numer przez zespół z Brooklynu. Wcześniej podobnych honorów dostąpili : Drazen Petrovic (3), Wendell Ladner (4), John Williamson (23), Bill Melchionni (25), Julius Erving (32) i Buck Williams (52).  Ciekawe kto będzie następny ?

Poniżej znajdziecie 10 najlepszych zagrań Jasona Kidda, w barwach New Jersey Nets.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *