Derrick Rose wrócił!

525 dni – tyle dokłanie trwała przerwa byłego MVP ligi i rozbrat z graniem na parkietach NBA. Minionej nocy, w przedsezonowym pojedynku z Indianą Pacers, lider Chicago Bulls wrócił na parkiet i od razu zaprezentował się z dobrej strony. Kiedyś przeciwko drużynie z Indiany wracał na parkiet z numerem ’45’ sam Michael Jordan i wiodło mu się tylko lepiej. Być może ta analogia pomoże Rose’owi w przyszłych występach?

Derrick prezentował się świetnie, znów imponował szybkoscią i korzystał z niej wyprzedzając rywali. Nie omieszkał nam też pokazać, że ciągle potrafi wysoko skakać, pakując piłkę do kosza, po przechwycie. W sumie zagrał nieco ponad 20 minut, kończąc mecz z 13 pkt, 3as i 2zb. Trafił 5 z 12 rzutów z gry.

„Same old Derrick Rose, He looked great.”Frank Vogel

„We’ve been seeing it in practice, He’s hit the floor, he’s aggressive, that’s the way he played before the injury and he’s back to playing like that, and for him that’s his game. The speed, the quickness, but the power to go along with it. That’s what makes him so special and unique. There’s no one like him.”Tom Thibodeau

Jeszcze lepiej zaprezentował się Taj Gibson, autor 18 oczek, przy świetnej skuteczności 9-12 z gry. Bulls wygrali spotkanie dzięki lepszej czwartej kwarcie, w której zatrzymali rywali na 12 punktach, rzucając samemu dwa razy więcej. Tom Thibodeau grał to spotkanie bez Joakima Noaha, który leczy ostatni uraz.

Z drugiej strony , nie najlepiej radził sobie wracający po długiej przerwie (rozegrał 5 spotkań w poprzednim sezonie) Danny Granger. Mistrz świata ze Stambułu trafił tylko 2 z 10 rzutów z gry i podczas 29 minut zanotował 6 punktów.

Wynik: Indiana Pacers – Chicago Bulls 76:82 (19:23, 22:21, 23:14, 12:24)

Pacers: George 14, West 14, Hibbert 11, Hill 8.
Bulls: Gibson 18, Deng 15, Rose 13.