Rondo: „Możliwe, że wrócę jeszcze na jesieni”

Media Day za nami. Ciekawe rzeczy działy się w Bostonie, o czym postaram się napisać w kolejnym wpisie. Póki co najważniejszy news o postępach w rehabilitacji Rajona Rondo.

Rondo powiedział:

Nie spodziewam się powrotu na parkiet przed zimą, chociaż istnieje możliwość, że wrócę na jesieni. Będę grał, gdy będę na to mentalnie gotowy. Wielu ludzi negatywnie wyrażało się o Derricku Rose, że nie zagrał. Bez względu na możliwą przyczynę jego decyzji, ta kontuzja nie jest łatwa do wyzdrowienia. Oprócz kwestii fizycznej dużo rzeczy dzieje się mentalnie, kiedy chodzisz sobie 10-11 miesięcy bez gry. Chodzi o poczucie pewności siebie.

Chcesz czuć się pewny siebie, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę typ zawodników grających na pozycji rozgrywającego. Nasze nogi są w zasadzie wszystkim, używamy naszej szybkości. On (Rose) jest bardzo atletyczny, ja również. Potrzebujesz tego aspektu mentalnego, aby skoczyć i nie zastanawiać się nad swoją nogą gdy spadasz. Ostatni skok jaki wykonałem kosztował mnie zerwanie ACL. Chodzi o bycie mentalnie gotowym. Jak będę w tym miejscu, będę grał.

Zapytany o to, co obecnie jest w zakresie jego możliwości na parkiecie, odpowiedział:

Cóż, wreszcie mogę się skupić na rzeczach związanych z koszykówką. Do jakiego stopnia? Oczywiście wciąż bez kontaktu, ale mogę już wyjść na parkiet, pracować nad rzutem, pracować nad rzutami osobistymi, czy nad kozłowaniem.”

Marek Miłuński

Z racji swojego wzrostu typowy point guard, choć już na emeryturze. Po burzliwej karierze zdecydował się osiąść. Ma żonę i dwójkę synów, których już teraz wychowuje na przyszłego Chrisa Paula i Rajona Rondo (niestety przekazany materiał genetyczny nie rokuje na wyższy wzrost).

2 komentarze

  1. Mariusz pisze:

    No i super. Nawet jak wróci w styczniu przynajmniej połowę sezonu uda mu się rozegrać.

  2. bartol86 pisze:

    akuraT nad rzutem niech pracuje jak najwiecej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *